ABC Bukmacherki: Zarządzanie środkami

0
zakłady bukmacherskie

Długa przerwa za nami, ale wraz ze świętami wracamy do Was z naszymi poradami dla początkujących typerów. W dzisiejszym odcinku opowiemy Wam jak skutecznie zarządzać swoim kapitałem.

Wstęp

Wielu początkujących graczy myśli, że do odniesienia sukcesu wystarczy wiedza sportowa większa niż u przeciętnego Kowalskiego. Oczywiście bez takiego zaplecza nawet nie powinnyśmy wchodzić w świat zakładów sportowych – ale przecież po coś czytacie gol.pl? 😉 Jednak sama wiedza to nie wszystko i bez odpowiedniego zarządzania swoim bankrollem prędzej czy później staniemy się bankrutami.

Czym jest ten cały bankroll?

Mówiąc jak najprościej bankroll to określona przez nas kwota, którą jesteśmy w stanie zaryzykować i zainwestować w obstawianie. To trochę tak jak z rozruchem własnego biznesu. Na początku zakładasz ile pieniędzy jesteś w stanie w to włożyć, aby potem mieć z tego wymierne korzyści w postaci zysku. Ewentualnie – w ekstremalnych przypadkach – ile możesz stracić bez odbicia się tego na twoim życiu osobistym.

Jaki jest odpowiedni budżet? Zapytacie w takim razie. Odpowiedź jest prostsza niż Wam się wydaje. Taki na jaki Was stać. Przede wszystkim nie powinien obciążać twojego domowego budżetu. Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie zdarzą się sytuacje, w których stracisz wszystkie pieniądze przeznaczone na grę. Dlatego nie możesz ryzykować kasą, którą przeznaczasz na opłacanie rachunków, czy kupno jedzenia.

Podział bankrolla

Jeśli już wybraliśmy wielkość naszego budżetu, to w następnym kroku powinniśmy podzielić go na jednostki. Optymalną liczbą jednostek jest 100, a więc gdy wpłacimy na konto bukmachera 500 zł, to nasza 1 jednostka [1j] wyniesie 5 zł. W przypadku gdyby było to 1000 zł, to jednostka miałaby wartość 10 zł. Taki podział środków pomaga określać nam ryzyko i dobierać odpowiedną stawkę. Pamiętaj, że w tym sporcie cierpliwość jest kluczem do sukcesu.

Tak się utarło w świecie bukmacherskim, że największa stawka jaką stawiamy na dany zakład powinna wynosić maksymalnie 2-3% naszego budżetu. Oczywiście są sytuację, w których zwiększamy stawkę. Jednak powinny one należeć do rzadkości i nie powinny być większe niż 5% – to absolutne maksimum jeśli chcesz stale ogrywać bukmachera. Trzymanie się tej prostej zasady pozwoli Ci na racjonalne zarządzanie bankrollem, a dzięki temu żadna czarna seria – nawet ta najdłuższa – nie powinna być Ci straszna. Tak. Każdy zalicza czarne serie.

Lvbet baner

Zapomnij o takich wyrażeniach jak all in lub va banque. One w twoim słowniku nie mają miejsca. Tak samo jak gra na pożyczonych pieniądzach. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie to ryzyko – a skutki nie oddawania mamony mogą być nieprzyjemne. Poza tym zaryzykowałbyś nieswoje pieniądze w niepewną inwestycję?

Stawkowanie

Nadejdzie jeszcze czas, w którym przedstawimy różne systemy gry. Jednak na dzień dzisiejszy wystarczą Wam dwa podstawowe.

Płaska stawka – jesteś totalnym nowicjuszem? Zacznij w takim razie od płaskiej stawki. W tym systemie niezależnie od danego zakładu zawsze grasz taką samą stawką. Nieważny jest kurs, czy twoje przeczucie mówiące, że ten kupon wejdzie na 100%. Zawsze obstawiasz stałą kwotę, która nie przekracza 2% twojego bankrolla. Obniżasz maksymalnie ryzyko bankructwa, a dzięki niezłej skuteczności szybko zauważysz spoko profity. Minusem tego systemu jest fakt, że nie pozwala on na granie singli o kursie niższym niż 1,70.

Stawkowanie modulowane – to nic innego jak modyfikacja płaskiej stawki. Ten system jest najczęściej stosowanym przez typerów systemem stawkowania. Polega on na stawianiu od 1 do 10 jednostek na dany zakład. Przy wartości 1 jednostka = 1 złoty, gracz może postawić od 1 zł do 10 zł. Sugerujemy taki podział banrolla przeznaczonego na grę, żeby 10j odpowiadało 2% całego kapitału. Przy wpłacie 1000 złotych 10 jednostek będzie wynosić wtedy 20 zł. Taki system pozwala dobrać Ci stawkę zależnie od kursu – inaczej zagrasz kupon z kursem 1,50, a inaczej z kursem 10,00. Wysokość stawki (od 1j do 10j) uzależniasz od prawdopodobieństwa sukcesu.


odc. 1 – Jak zacząć przygodę z zakładami bukmacherskimi?

odc. 2 – Stawiamy swój pierwszy kupon.

odc. 3 – Handicap europejski i azjatycki.

odc. 4 – Pewniak.

odc. 5 – Dekalog Gracza


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPorady do Fantasy Premier League przed Boxing Day
Następny artykułMoussa Dembele opuszcza Celtic i przenosi się do Premier League