ABC Bukmacherki: Stawiamy pierwszy kupon

0
zakłady bukmacherskie

W poprzednim odcinku zaprezentowaliśmy Wam podstawy podstaw bukmacherki. Czas na kolejny krok! Dzisiaj wyjaśnimy najprostsze typy zakładów, co pozwoli Wam na postawienie pierwszego w życiu kuponu!

Jeśli czytasz kolejny odcinek, to zapewne masz wielką chęć, żeby postawić swój pierwszy zakład. Wybrałeś już odpowiadającego Ci bukmachera i masz tam konto? Świetnie! Więc pora zrobić pierwszy depozyt i postawić – oby wygrany – kupon. Poniżej prezentujemy Wam kolejne ABC Bukmacherki.

Stawiamy pierwszy kupon

Zanim przejdziemy do meritum sprawy, to może warto wyjaśnić co to jest ten cały kupon? Kupon to nic innego jak narzędzie u bukmachera poprzez które możesz zawrzeć swój zakład. Znajdziesz na nim takie informacje jak lista zdarzeń, na które się zdecydowałeś, ich kurs, wybór stawki oraz natychmiastowe obliczenie ewentualnej wygranej. U każdego z bukmacherów wygląda to trochę inaczej, ale jeśli już raz zapoznasz się z tym mechanizmem, to żaden soft u żadnego z bukmacherów już Cię nie zdziwi. My na potrzeby odcinka będziemy posiłkować się zakładami bukmacherskimi forBET. Tak wygląda przygotowany kupon w forBecie:

Teraz wyjaśnimy Wam od góry do dołu wszelkie oznaczenia jakie na nim się znajdują. Kosz na śmieci oznacza jedno: skasowanie wszystkich zdarzeń, które dodaliśmy do swego kuponu. Kliknięcie na niego spowoduje, że nasz kupon na nowo stanie się pusty. Poniżej mamy nasze starannie wyselekcjonowane typy, a pod nimi informacje, które najbardziej nas interesują.

Zatrzymajmy się na chwilę przy współczynniku, bo warto wyjaśnić to zagadnienie. Jak zapewne wiecie, albo i nie, w Polsce mamy do czynienia od kliku lat z walką z hazardem, czego efektem były różne afery. Po 1 kwietnia 2017 roku docelowo na rynku miały zostać podmioty, które posiadają licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Wiele firm uciekło przed widmem surowych kar – głównie ze strony prawa europejskiego, a wielu graczy przeniosło się ze szarej strefy do legalnie działających zakładów bukmacherskich. Niestety u nich obowiązuje coś takiego jak podatek od zakładu i wynosi on 12%.

Dlatego gdy nasza stawka wynosi 100 zł, to przez kurs kuponu zostanie pomnożone tylko 88 zł, a 12 zł powędruje do Skarbu Państwa. ForBET idzie na rękę graczom i w niektórych sytuacjach spotkacie się z tym, że połowę podatku weźmie na siebie. Jakie to sytuacje? Na naszym kuponie muszą być przynajmniej trzy zdarzenia i kurs kuponu musi wynosić minimalnie 2.00. Dlatego współczynnik kuponu powyżej wynosi 0.94, a nie 0.88, co oznacza więcej pieniędzy z wygranej dla nas! ForBET, dobra robota.

Poniżej współczynnika widzimy kurs naszego kuponu, stawkę za jaką chcemy zagrać (w naszym przypadku to 100 zł) i to co najbardziej nas interesuje, czyli możliwą wygraną! Nie pozostało nic innego jak kliknąć w wielki napis Postaw Zakład i usiąść wygodnie w fotelu, zapiąć pasy i wystartować z oglądaniem meczów!

Selekcja wybranych zdarzeń

Hola, hola! Krzykniecie. Jak mamy wybrać interesujące nas zdarzenia? Spieszymy z odpowiedzią. Interesujący Was mecz możecie znaleźć poprzez lupkę, albo jeśli jesteście zdecydowani na przejrzenie kursów z wybranej przez Was ligi, to po prawej stronie znajdziecie menu, za pomocą którego wybierzecie interesującą Was ligę. My za przykład weźmiemy następną kolejkę LOTTO Ekstraklasy.

Jak widzicie na powyższym obrazku obstawiliśmy trzy zdarzenia, wszystkie z nich to tzw. zakłady podstawowe, czyli nic innego jak wskazanie kto wygra mecz, ewentualnie możemy wskazać wynik remisowy.

1 – oznacza będzie wygraną gospodarzy

X lub 0 – oznacza remis

2 – oznacza wygraną gości

Proste? Jasne, że tak. Przedszkolak, gdyby tylko mógł grać, załapałby to w mig. Jednak jak sami się domyślacie, bukmacherka to nie tylko zakłady podstawowe. O większości z możliwych typów powiemy Wam w następnym odcinku, a teraz skupimy się tylko na typowaniu zwycięzcy. Jeśli klikniecie w plus obok wybranego zdarzenia, to waszym oczom ukaże się kolejna strona, gdzie znajdziecie dodatkowe zakłady. Nas dzisiaj interesują tylko dwie pierwsze kategorie:

Ustaliśmy już, że 1X2 oznacza zwycięstwo gospodarzy, remis i wygraną gości. Jednak w celu zwiększenia szansy na przypływ gotówki możemy stawiać nie tylko na zwycięstwo, ale połączyć je na przykład z remisem!

1X – oznacza wygraną gospodarzy lub remis (przegrywasz tylko jak wygrają goście)

X2 – oznacza zwycięstwo gości lub remis (przegrywasz tylko jak wygrają gospodarze)

12 – oznacza zwycięstwo gospodarzy lub gości (przegrywasz tylko jak padnie remis)

Na koniec dzisiejszego odcinka wytłumaczymy Wam na czym polega zakład bez remisu, który jest określany przez wielu graczy jako DNB (draw no bet) – od dziś jeśli spotkacie ten skrót u jakiegoś typera, to nie będzie miał on przed Wami już żadnych tajemnic. W zakładach bez remisu możesz wytypować tylko zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny. Kurs na to zdarzenie jest niższy od tradycyjnego wytypowania 1 lub 2, ponieważ w przypadku remisu bukmacher zwraca postawioną przez nas stawkę, co zwiększa nasze bezpieczeństwo. Wyłącznie w przypadku wygranej drugiej drużyny nasz zakład jest przegrany. To już na tyle i do usłyszenia w kolejnych odcinkach!


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułTomasz Smokowski i Andrzej Twarowski znikają z anteny!
Następny artykułSadio Mane doznał kontuzji w meczu reprezentacji