ABC Bukmacherki: Handicap europejski i azjatycki

0
zakłady bukmacherskie

Czas na trzeci odcinek naszej serii dla rozpoczynających przygodę z zakładami bukmacherskimi. W poprzednich odsłonach pomogliśmy wybrać Ci bukmachera i postawiliśmy swój pierwszy kupon. Czas na kolejny krok z ABC Bukmacherki! W dzisiejszym odcinku dowiemy się co to jest ten cały handicap.

Definicja

Słownik Języka Polskiego od PWN podaje dwie definicje:

  • wyrównanie szans przeciwników przez stworzenie słabszemu z nich lepszych warunków; też: zawody, w których stosuje się takie wyrównanie szans

oraz

  • korzystna lub niekorzystna sytuacja albo cecha – odpowiednio – ułatwiająca lub utrudniająca osiągnięcie jakiegoś celu.

Są to dwie bardzo dobre definicje, które śmiało można wykorzystać na potrzeby bukmacherki. Najprościej mówiąc handicap dodaje lub odejmuje, czyli jest on ilością goli/punktów dodawaną lub odejmowaną jednej ze stron przed rozpoczęciem spotkania. Na przykład, jeśli obstawiliśmy na zwycięstwo gospodarzy i przy ich nazwie jest (-1), to nasz zakład zostanie wygrany, jeśli gospodarze wygrają przynajmniej dwoma bramkami. Innym sposób zapisu takiego zakładu to handicap 0:1. Jest to handicap europejski, najprostszy z możliwych.

zakłady bukmacherskie

Na powyższym przykładzie widzimy handicapy na mecz Górnika Zabrze z Koroną Kielce. Zakłady bukmacherskie Fortuna za zakład 1X2 płacą tak:

1 – 2.05

X – 3.25

2 – 3.55

a tak płacą za handicap 0:1:

1 – 3.70 (Górnik Zabrze musi wygrać przynajmniej dwoma bramkami)

0 – 3.65 (Korona Kielce musi przegrać dokładnie jednym golem)

02 – 1.22 (zakład będzie wygrany jeśli Korona wygra lub zremisuje spotkanie)

Analogicznie jest z handicapem 0:2.

LVbet oferta

Handicap Azjatycki

Azjan, czyli handicap azjatycki, to wyższa szkoła jazdy. Taki zakład możesz poznać po tym, że są możliwe tylko dwie opcje do obstawienia. Są one trudne do zrozumienia, więc warto poświęcić chwilę na przestudiowanie poniższej tabeli. Przyjrzyj się jak rozliczane są handicapy połówkowe (np. AH (-0.5), całkowite (np. AH (-1) i ćwiartkowe (np. AH (0.25):

zakłady bukmacherskie

Będziemy się posiłkować teraz kursami z LVbet, który jako jedyny legalnych bukmacherów umożliwia swoim użytkownikom obstawianie azjanów.

  • Handicap azjatycki 0:0 oznacza, że drużyna na którą postawiliśmy nie może przegrać. Jeśli tak się stanie, to przegrywamy. W przypadku jej zwycięstwa wygrywamy, a przy remisie bukmacher zwraca postawioną przez nas stawkę.
  • Kiedy stawiamy na drużynę z azjatyckim handicapem (-0.25) , to oznacza, że drużyna nie może przegrać aby cokolwiek nam zostało. Napisałem cokolwiek, ponieważ w przypadku remisu otrzymamy zwrot połowy stawki, a w przypadku wygranej zagarniamy całe pieniądze. Np. Stawiamy 100 zł na drużynę A z AH (-0.25), jeśli nasz zespół zremisuje to otrzymamy zwrot 50 zł (minus podatek), a drugie 50 zł niestety przegramy.
  • W przypadku azjatyckiego handicapu (-0,75) jest trudniej. W tym momencie musimy liczyć na to, że nasza drużyna mecz wygra, remis nic nam nie daje! Podział punktów i przegrana obstawianej przez nas ekipy powoduje, że żegnamy się z kasą. Jednak znowu są dwie opcje. Jeśli nasi faworyci wygrają 1:0, czyli tylko jedną bramką, to wygrywamy połowę postawionej przez nas stawki, a druga połowa jest do nas zwracana. Np. Stawiamy 100 zł na drużynę A z AH(-0,75), a ona wygrywa jedną bramką. 50 zł wraca do nas jako zwrot, a drugie 50 zł jest mnożone przez kurs zakładu. Zakład jest w pełni wygrany kiedy nasza ekipa wygra dwoma lub więcej bramkami.
  • Handicap azjatycki (-1) działa podobnie jak pierwszy przykład, z tą różnicą, że w przypadku kiedy nasza drużyna wygra jedną bramką, to otrzymujemy pełny zwrot postawionej przez nas stawki, a jeśli nasi faworyci wygrają dwoma lub więcej bramkami to wygrywamy całą pulę.

Pamiętaj, że jeśli wartość handicapu się zmienia, to mechanizmy pozostają podobne – bardzo pomocna w zrozumieniu tego wszystkiego jest tabelka, którą wstawiłem wyżej. Handicapy azjatyckie mają wiele zalet jak większa szansa trafienia zakładu, czy utrata tylko połowy stawki w przypadku AH (-0.25). To już wszystko na dziś i do zobaczenia w kolejnych odsłonach cyklu!

odc. 1 – Jak zacząć przygodę z zakładami bukmacherskimi?

odc. 2 – Stawiamy swój pierwszy kupon.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
Poprzedni artykułLiga Europy – Everton z kolejną porażką, Milan znów zawodzi
Następny artykułRamos, Pique i Busquets zakończą reprezentacyjną karierę?