Szymon Drewniak piłkarzem Cracovii!

0
Szymon Drewniak

Pomocnik występujący ostatnio w Górniku Łęczna został piłkarzem Cracovii. Drewniak jest już piątym transferem “Pasów” w letnim okienku transferowym.

Od kilku dni wiadomo, że w Górniku Łęczna źle się dzieje. Z klubu odchodzą piłkarze, możliwe jest także rozstanie się z klubem trenera Smudy. Po odejściu z Łęcznej Bartosza Śpiączki, Adama Dźwigały i Piotra Grzelczaka przyszedł czas na kolejnego zawodnika.

Dobra gra Szymona Drewniaka w barwach spadkowicza z Ekstraklasy pomogła mu w znalezieniu nowego klubu. Wypożyczony z Lecha Poznań pomocnik w minionym sezonie rozegrał 29 spotkań, strzelił 4 bramki i zanotował tyle samo asyst. Teraz w zespole prowadzonym przez Michała Probierza najprawdopodobniej zastąpi kontuzjowanego Damiana Dąbrowskiego.

Wychowanek “Kolejorza” podpisał w Krakowie trzyletnią umowę. 23-latek miał kosztować włodarzy Cracovii około 250 tysięcy złotych. Niska cena najprawdopodobniej spowodowana była długością umowy, którą piłkarz związany był z Lechem. Kończyła się ona bowiem już w przyszłym roku.

Rewolucja Probierza trwa

Przypomnijmy, że trener Probierz nie próżnuje na rynku transferowym i gruntownie przebudowuje drużynę. Z klubem pożegnali się Mateusz Cetnarski, Marcin Budziński, Piotr Polczak i Erik Jendrisek.

Przy ulicy Kałuży umowy już wcześniej podpisało aż czterech zawodników. O sile zespołu w nadchodzącym sezonie stanowić mają Jaroslav Mihalik, Sergiej Zenjov, Michał Helik czy Leonardo Sowah. Piątym trasnferem został właśnie utalentowany pomocnik, Szymon Drewniak.

Poprzedni artykułJohn Terry znalazł nowy klub! Zagra na zapleczu Premier League!
Następny artykułMateusz Cetnarski dołączył do beniaminka Ekstraklasy