Jaroslav Mihalik wykupiony przez Cracovię!

0
Jaroslav Mihalík

Cracovia skorzystała z możliwości pierwokupu i wykupiła piłkarza ze Slavii Praga. Jaroslav Mihalik prawdopodobnie zostanie najdroższym transferem “Pasów” w historii.

Młodzieżowy reprezentant Słowacji na stadionie znajdującym się przy ulicy Kałuży występuje od pół roku. Wcześniej Mihalik był wypożyczony z drużyny mistrzów Czech, teraz Cracovia zdecydowała się na wykupienie utalentowanego piłkarza. Transakcja ma kosztować włodarzy zespołu z Krakowa około 700 tysięcy euro. W takim wypadku będzie to najdroższy transfer w historii klubu. Do tej pory “Pasy” wydały najwięcej na Saidiego Ntibazonkizę, który dokładnie sześć lat temu zamienił NEC Nijmegen na polską ligę.

W rundzie wiosennej Słowak wystąpił w dziesięciu spotkaniach w Ekstraklasie. Zanotował raptem jedną bramkę i tyle samo asyst. Nowy trener Cracovii, Michał Probierz, uznał jednak, że piłkarz przyda mu się w jego projekcie. W klubie nadszedł czas na kadrową rewolucję i z zespołem pożegna się kilku zawodników, Mihalik ma jednak nadal  pełnić ważną rolę w drużynie.

Okienko transferowe trwa w najlepsze

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza przeprowadzona przez “Pasy” transakcja. Wczoraj klub potwierdził sprowadzenie reprezentanta Estonii grającego na pozycji napastnika, Sergieja Zenjova.

Na rynku nie próżnuje również już były zespół Mihalika. Slavia Praga zaskoczyła wszystkich i jednego dnia przeprowadziła trzy głośne transfery. Do stolicy Czech trafili Danny, Halil Altintop oraz Rusłan Rotań.

Poprzedni artykułSalvatore Sirigu wróci do ojczyzny. Pomocną dłoń wyciągnęło Torino
Następny artykułSzczyt coraz bliżej, Polacy awansują na 6. miejsce w rankingu FIFA