Piotr Grzelczak odszedł z Górnika. Teraz czeka go grecka przygoda

0
Piotr Grzelczak zagra w Grecji

Górnik Łęczna w ubiegłym sezonie spadł z LOTTO Ekstraklasy. Wprawdzie celem tego zespołu jest powrót na najwyższy poziom rozgrywkowy, ale bez wątpienia nie pomogą w tym masowe odejścia czołowych zawodników. Klub zmienił także Piotr Grzelczak, który od pierwszego lipca będzie piłkarzem drużyny z greckiej ekstraklasy.

Piotr Grzelczak w dotychczasowej karierze występował wyłącznie na rodzimych boiskach. Wychowanek Widzewa Łódź był zawodnikiem takich zespołów jak: Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk czy Polonia Warszawa. 28-letni napastnik posiada duże doświadczenie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, bowiem w Ekstraklasie zanotował 220 występów, w których 34 razy wpisywał się na listę strzelców.

Pięciokrotny młodzieżowy reprezentant Polski do lat 21 od pierwszego lipca 2016 roku był zawodnikiem Górnika Łęczna. Grzelczak w zespole kierowanym przez Franciszka Smudę wystąpił 33 razy. Jego bilans w sezonie 2016/2017 to sześć goli oraz cztery asysty.

Czas na zagraniczną przygodę

Kontrakt Grzelczaka z Górnikiem Łęczną wygasa się 30 czerwca. Polak nie zdecydował się go przedłużyć i swoją karierę będzie kontynuować za granicą. Jego wybór padł na Grecję, a dokładnie klub Platania Chanion. Drużyna ta w ubiegłym sezonie greckiej ekstraklasy zajęła siódme miejsce. Wychowanek Widzewa Łódź złożył podpis pod dwuletnią umową.

Grzelczak nie jest pierwszym zawodnikiem, który po nieudanej kampanii 2016/2017 zdecydował się opuścić ten klub. Wcześniej odeszli: Szymon Drewniak, Grzegorz Piesio, Gerson, Javi Hernandez, Gabriel Matei i Bartosz Śpiączka.

Tymczasem do zespołu z Łęcznej dołączył dopiero jeden nowy zawodnik. Jest to 22-letni Arkadiusz Kasperkiewicz, który wcześniej był graczem Olimpii Grudziądz.

Poprzedni artykułNowa rola Tomasza Rząsy w Lechu Poznań
Następny artykułEverton kupuje kolejnego napastnika!