Portugalczyk w miejsce Bednarka? Miguel Vieira blisko Lecha!

0
Miguel Vieira

Włodarze Lecha szybko znaleźli zastępcę Jana Bednarka. Nowym stoperem “Kolejorza” ma zostać Miguel Viera, piłkarz Paços de Ferreira.

Luís Miguel Vieira Silva, znany jako Miguel Vieira w ciągu najbliższych dnia ma przejść testy medyczne w Poznaniu. 26-letni Portugalczyk to środkowy obrońca przez całą karierę występujący na rodzimych boiskach. Oba kluby porozumiały się już w kwestii odstępnego, sam piłkarz również ma już ustaloną wysokość pensji. Do złożenia podpisu brakuje przejścia testów medycznych, które mimo wszystko nie są jednak formalnością. Tym bardziej, że Vieira w tym roku przez dłuższy czas leczył kontuzję i na murawę wrócił dopiero chwilę przed zakończeniem sezonu. Stoper w ciągu dwóch lat w zespole Paços de Ferreira rozegrał 28 spotkań i raz wpisał się na listę strzelców.

Czy to czas na rewolucję?

W nadchodzących rozgrywkach Nenad Bjelica z całą pewnością będzie musiał wykazać się sporą dawką cierpliwości. Z klubem w jednym okienku pożegna się trzech defensorów – Maciej Wilusz, Jan Bednarek i Tomasz Kędziora. W ich miejsce do Poznania sprowadzono nowych graczy, ale całkowicie nowa formacja obronna będzie potrzebowała czasu by funkcjonować bez zarzutu.

Rewolucja kadrowa nie dotyczy tylko graczy odpowiedzialnych za destrukcję. Z klubem pożegnają się również inny zawodnicy, między innymi Dawid Kownacki. Co prawda Lech już sprowadził piłkarzy w miejsce sprzedanych graczy, ale czy gruntownie przebudowana drużyna będzie w stanie walczyć o europejskie puchary? Kolejne fazy eliminacji do Ligi Europy już niebawem, czasu na spojenie zespołu niewiele.

 

Poprzedni artykułSezon jeszcze się nie zaczął, a Chukwu zdążył złapać kontuzję
Następny artykułAudi Cup z gwiazdami reprezentacji Polski w rolach głównych