Oficjalnie: Jan Bednarek w Southampton!

0
Jan Bednarek zawodnikiem Southampton

Wreszcie otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, o czym spekulowano od kilku dni. Obrońca Lecha Poznań, Jan Bednarek, zmienił barwy klubowe i został zawodnikiem Southampton FC. Tym samym młodzieżowy reprezentant Polski stal się najdroższym piłkarzem wykupionym z Ekstraklasy.

Southampton FC zainteresowanie młodzieżowym reprezentantem Polski wykazywał już przed kilkoma tygodniami. Ostatecznie doszło do porozumienia pomiędzy klubem występującym w Premier League, a Lechem Poznań. Jan Bednarek popularnych “Świętych” kosztował 6,5 miliona euro, co oznacza, że jest najdroższym zawodnikiem w historii, który został sprzedany z Ekstraklasy. Wcześniej miano najdroższego dzierżył Adrian Mierzejewski, który w 2011 roku za 5,25 miliona euro przeszedł do Trabzonsporu.

Bednarek, który w Lechu Poznań występował od 2012 roku, z ósmą drużyną ubiegłego sezonu Premier League podpisał pięcioletni kontrakt. Oto, co powiedział po podpisaniu umowy:

– Cieszę się bardzo, że dołączyłem do takiego klubu jak Southampton. Na ten moment pracowałem, to spełnienie marzeń. Dostaję przy tym motywację do ciężkiej pracy, pokazania możliwości i pomocy Southampton w staniu się jeszcze lepszym zespołem. Uważam, że to dobry ruch dla mnie, ponieważ słyszałem, że Southampton jest świetnym klubem dla młodych zawodników, więc mogę się tutaj rozwinąć.

Na temat nowego nabytku “Świętych”, wypowiedział się również ich dyrektor sportowy, Les Reed:

– To niezwykle obiecujący młody piłkarz z ogromnym potencjałem. Wierzymy, że nasz klub będzie dla niego idealnym miejscem do dalszego rozwoju, a on dam nam jeszcze większe pole manewru w obronie.

Bednarek wywalczy miejsce w pierwszej jedenastce?

21-latek rywalizację o skład w Southampton, podobnie zresztą jak inni zawodnicy, zaczyna z czystą kartą. Jest to spowodowane tym, że kilka dni temu nowym trenerem tego zespołu został były szkoleniowiec Deportivo Alaves, Maurico Pellegrino. Bednarek do drużyny dołączy w połowie lipca, bowiem aktualnie odpoczywa po młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21.

Poprzedni artykułSeydou Doumbia na rok w Sportingu Lizbona
Następny artykułBruk-Bet Termalica sprowadzi niezwykle bramkostrzelnego obrońcę