Kolejny transfer z udziałem Lecha Poznań? Tomasz Kędziora negocjuje z Dynamem Kijów

0
Tomasz Kędziora trafi na Ukrainę?

Jak informuje “Przegląd Sportowy”, wkrótce może dojść do kolejnego głośnego transferu z piłkarzem Lecha Poznań w roli głównej. Spekuluje się, że Tomasz Kędziora negocjuje z właścicielami Dynama Kijów.

Tomasz Kędziora jest kolejnym młodym oraz perspektywicznym zawodnikiem Lecha Poznań, na którego chrapkę mają zagraniczne kluby. W sobotę Jan Bednarek stał się bohaterem największego w historii transferu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a głośno jest także na temat zmiany barw przez Dawida Kownackiego, który jest blisko Belgii i Standardu Liege.

Według informacji dziennikarza “Przeglądu Sportowego”, Piotra Wołosika, zaawansowane negocjacje dotyczą również Tomasza Kędziory, który w ciągu najbliższych dni może zmienić otoczenie. W przypadku kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21 mówi się o transferze do ukraińskiego Dynama Kijów.

To właśnie Dynamo Kijów złożyło najbardziej konkretną propozycję. Lech Poznań na transferze swojego etatowego obrońcy miałby zarobić 2,5 miliona euro. Co ciekawe, negocjacje w sprawie tego transferu są prowadzone w księstwie Monako. To właśnie tam rezyduje ukraiński polityk i biznesmen, Ihor Khurkis, który zarazem jest właścicielem Dynama Kijów.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, to nie będzie to pierwsza transakcja z udziałem tych zespołów. Zimą na Ukrainę przeniósł się Tamas Kadar, który Dynamo kosztował 2,5 miliona euro. Wcześniej za kwotę czterech milionów euro zawodnikiem kijowskiego zespołu został Łukasz Teodorczyk.

23-letni prawy obrońca ma za sobą udany sezon. Kędziora we wszystkich rozgrywkach w barwach Lecha Poznań rozegrał 44 mecze, w których zdobył dwie bramki, a także zanotował cztery asysty.

Poprzedni artykułFranciszek Smuda nie będzie trenerem Górnika Łęczna
Następny artykułReprezentacja Polski zagra z Hiszpanią?