Dawid Kownacki podjął ostateczną decyzję! Kolejny Polak w Sampdorii

0
Dawid Kownacki

Wreszcie wyjaśniła się przyszłość Dawida Kownackiego. Od kilku tygodni było jasne, że 20-letni napastnik opuści Lecha Poznań, a utytułowane europejskie kluby zabiegały o jego podpis na kontrakcie. Kownacki wybrał Sampdorię Genua.

Utalentowany zawodnik zdecydował, że letnie okno transferowe to dobry moment na zmianę otoczenia. Polska liga pomału stawała się dla niego za mała, mimo że końcówka ubiegłego sezonu w jego wykonaniu nie rzucała na kolana. Choć Kownacki w marcu skończył dopiero 20 lat, to nie sposób odmówić mu ogrania na polskich boiskach. Napastnik zdążył uzbierać 94 występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, które okrasił 21 bramkami i 10 asystami.

Włochy vs. Belgia

W mediach pojawiało się wiele różnych informacji na temat jego przenosin. Najczęściej Kownacki był łączony z Sampdorią Genoa i Standardem Liege, ale pojawiła się też  wiadomość o zainteresowaniu ze strony Łudogorca Razgrad. Zawodnik poleciał nawet do Belgii, aby uzgodnić szczegółowe warunki kontraktu ze Standardem, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Agent Kownackiego za pośrednictwem Twittera poinformował, że bardziej satysfakcjonujące okazały się rozmowy z działaczami klubu z Serie A.

Sami swoi

Dawid Kownacki spotka w Genui swoich byłych kolegów klubowych. W barwach Sampdorii od poprzedniego sezonu występują Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Zwłaszcza ten pierwszy doskonale odnalazł się na Półwyspie Apenińskim i wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Co ciekawe, wszyscy trzej piłkarze to wychowankowie poznańskiego Lecha. Różni ich jedynie fakt, że Kownacki i Linetty trafili do Sampdorii prosto z ,,Kolejorza”, natomiast Bereszyński występował po drodze w Legii Warszawa. Wsparcie rodaków powinno pomóc Kownackiemu w szybszym przystosowaniu się do nowych warunków.

Podbijanie ceny

Nie wiadomo jeszcze, jaką kwotę przekaże Lechowi Sampdoria za pozyskanie piłkarza. Władze ,,Kolejorza” oczekiwały, że za jednego ze swoich najbardziej wartościowych piłkarzy zarobią nawet 4,5 milona euro. Wiele wskazuje jednak na to, że była to zbyt wygórowana kwota i Sampdoria zapłaci około 3 milionów euro.

W ostatnim czasie Lech starał się mocno wypromować swoją gwiazdę. Dawid Kownacki dostawał w końcówce sezonu wiele szans od trenera, mimo że jego skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Cena zawodnika mogła też wzrosnąć po niedawno zakończonych mistrzostwach Europy do lat 21. Choć Polska szybko pożegnała się z turniejem, to Kownacki pokazał się z dobrej strony i zdążył wpisać się raz na listę strzelców.

Poprzedni artykułKaczmarek nie jest już trenerem Wisły Płock!
Następny artykułAlexandre Lacazette zawodnikiem Arsenalu Londyn