Abdou Diallo wybrał FSV Mainz

0

Młodzieżowy reprezentant Francji, a zarazem kapitan drużyny do lat 21, zdecydował się na transfer do Bundesligi. Abdou Diallo podpisał kontrakt z FSV Mainz.

FSV Mainz w ubiegłym sezonie Bundesligi zajęło 15. miejsce. Włodarze tego zespołu w nadchodzącej kampanii chcą uniknąć walki o utrzymanie, przez co pokusili się o dokonanie kilku solidnych wzmocnień. W ostatnich dniach do klubu z Moguncji dołączyli między innymi Rene Adler, Viktor Fischer czy Alexandru Maxim. To nie koniec letnich transferów, bowiem w piątek zaprezentowano kolejnego nowego zawodnika – Abdou Diallo.

Kapitan młodzieżowej reprezentacji Francji do lat 21 od 2013 roku był zawodnikiem AS Monaco. Diallo wprawdzie rok później został zgłoszony do pierwszego zespołu, ale w 2014 roku wysłano go na wypożyczenie do Zulte-Waregem. 21-latek w ubiegłym sezonie ponownie znalazł się w kadrze drużyny z księstwa Monako. Francuz we wszystkich rozgrywkach na boisko wybiegał 11 razy i zapisał na swoim koncie jedną asystę.

Diallo miał małe szansę na przebicie się do pierwszego składu AS Monaco, bowiem na środku obrony występują Kamil Glik i Djibril Sidibe, którzy notabene niedawno przedłużyli kontrakty.

Dlatego 21-latek zdecydował się poszukać nowego klubu. Jego wybór padł na Bundesligę i FSV Mainz. Drużyna z Moguncji za nowego zawodnika zapłaciła pięć milionów euro. Diallo z tym zespołem związał się umową obowiązującą przez pięć lat.

Diallo na łamach oficjalnej strony internetowej FSV przyznał, iż zaimponowało mu zaangażowanie, które Sandro Schwarz (trener klubu z Mainz) i Rouven Schroder wykazali, aby go pozyskać:

– Rouven Schröder i Sandro Schwarz przyjechali spotkać się ze mną do Monako. Po rozmowie z trenerem byłem natychmiast przekonany, że chcę przejść do Mainz. Jean-Philippe Gbamin i Gaetan Bussmann mówili mi na temat klubu same dobre rzeczy. Moje pierwsze wrażenie to potwierdza. Bundesliga to jedna z najlepszych lig na świecie i już nie mogę się doczekać gry w niej.

Poprzedni artykułKyle Walker przedstawiony w Manchesterze City
Następny artykułSerge Gnabry w Hoffenheim