Duże wzmocnienie FSV Mainz. Rene Adler zakotwiczy w Moguncji

0

32-letni bramkarz zdecydował się na zmianę otoczenia – wprawdzie Rene Adler wciąż będzie występował w Bundeslidze, to nie będzie już zakładał trykotu HSV Hamburg. Teraz przyjdzie mu bronić barw FSV Mainz.

Odejście 12-krotnego reprezentanta Niemiec z HSV Hamburg było przesądzone już od kilku tygodni. – To jest moja decyzja. Nie mam planu B i aktualnie nie rozmawiam z innymi zespołami. Wciąż nie wiem, gdzie będę występował po przerwie letniej – napisał Rene Adler na portalu społecznościowym Facebook po tym, jak zdecydował się odejść z Hamburgu.

Dopiero w środę, prawie miesiąc po ogłoszeniu odejścia z HSV, Adler znalazł nowy klub. Jego kolejnym pracodawcą będzie FSV Mainz, które poprzedni sezon Bundesligi zakończyło na pierwszym bezpiecznym, 15. miejscu. 32-letni bramkarz z zespołem z Moguncji związał się na dwa lata.

W samych superlatywach o Adlerze wypowiadał się dyrektor sportowy Mainz, Rouven Schroder. – René Adler to jedna z najbardziej wpływowych osobistości Bundesligi ostatniej dekady. To także jeden z najlepszych bramkarzy w Niemczech w ostatnich latach. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że od teraz będzie się prezentował w naszym trykocie.

Kilka słów na temat przeprowadzki do Mainz powiedział także bohater transferu. – Przejście do Mainz to dla mnie odpowiedni ruch w odpowiednim czasie. Atmosfera w klubie jest cicha i skoncentrowana. Według mnie może tutaj wyjść coś ciekawego pod względem sportowym – oznajmił Adler.

Reprezentant Niemiec jak dotychczas swoją całą zawodową karierę spędził w klubach występujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w jego ojczyźnie. Adler przed pobytem w HSV bronił barw Bayeru Leverkusen.

Poprzedni artykułBomba transferowa! Mohamed Salah zawodnikiem Liverpoolu
Następny artykułMarcin Dorna po meczu z Anglią: Trudno powiedzieć, gdzie znajduje się problem