Djibril Sidibe śladem Kamila Glika. Piłkarz przedłużył kontrakt z AS Monaco

0

Djibril Sidibe o rok przedłużył obowiązujący kontrakt z obecnym klubem – AS Monaco. 24-letni defensor posiada aktualnie pięcioletnią umowę z drużyną z księstwa Monako.

AS Monaco ma za sobą wyśmienity sezon – drużyna prowadzona przez Leonardo Jardima sięgnęła po mistrzostwo Francji, a dobrze radziła sobie także w Lidze Mistrzów, w której zmagania zakończyła na półfinale (przegrany dwumecz z Juventusem Turyn). Z powodu dobrych wyników zespołu z Monako zainteresowanie ich zawodnikami wykazują europejskie potęgi. Włodarze AS Monaco starają się zabezpieczyć przed odejściem piłkarzy i podpisują z nimi nowe kontrakty. Najpierw umowę przedłużył reprezentant Polski – Kamil Glik. Następnie jego śladem podążył inny obrońca, czyli Djibril Sidibe.

Wprawdzie 24-letni defensor z monakijskim klubem był związany umową do czerwca 2021 roku, to jednak zdecydowano się ją przedłużyć o kolejny rok. W mediach spekuluje się, że reprezentant Francji otrzymał wyraźną podwyżkę, jednak nie mówi się o dokładnych kwotach.

Sidibe przygodę z futbolem rozpoczął w ES Troyes, z którego w 2012 roku przeszedł do Lille. W tym klubie jego kariera nabrała rozpędu i cztery lata później AS Monaco kupiło go za 15 milionów euro.

24-latek ma za sobą bardzo dobrą kampanię. We wszystkich rozgrywkach rozegrał 57 meczów, w których zdobył cztery bramki oraz zaliczył osiem asyst. Warto odnotować, że Sidibe w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji Francji, w której barwach zagrał już w dziesięciu spotkaniach.

Poprzedni artykułNenad Bjelica – Wygralibyśmy, gdybyśmy byli lepiej przygotowani
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 191