Viktor Fischer zasilił szeregi FSV Mainz

0

Viktor Fischer poprzedni sezon spędził w Premier League, gdzie reprezentował barwy Middlesbrough. Duńczyk nie do końca odnalazł się w realiach brytyjskiego futbolu i postanowił zmienić otoczenie. 23-letni skrzydłowy zdecydował się podpisać kontrakt z niemieckim FSV Mainz.

15-krotny reprezentant Danii przez pięć lat (2004-2009) występował w młodzieżowych drużynach zespołu Aarhus GF, z którego następnie przeniósł się do Midtjylland. To właśnie podczas gry w tym klubie zauważyli go przedstawiciele Ajaxu Amsterdam. Viktor Fischer w wieku 17 lat trafił do holenderskiej ligi za 1,30 miliona euro.

Lewy skrzydłowy bardzo szybko przebił się do pierwszego zespołu Ajaxu Amsterdam, w którym regularnie występował od 2012 roku. Później Fischer przeszedł do Middlesbrough, którego zawodnikiem był w sezonie 2016/2017. Duńczyk nie zdołał rozwinąć skrzydeł w Premier League. Prawonożny piłkarz na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii zanotował wyłącznie 13 występów, w których zaliczył trzy asysty.

Fischer w przyszłym sezonie spróbuje nowych wyzwań. Reprezentant Danii tym razem będzie występować w Bundeslidze, w której przyjdzie mu bronić barw FSV Mainz. 23-latek podpisał czteroletni kontrakt z tym klubem. Jak dotychczas nie ujawniono kwoty transferu.

Dyrektor sportowy Rouven Schröder i trener Sandro Schwarz absolutnie przekonali mnie do wybrania Mainz. To dla mnie odpowiedni klub, w którym znów będę mógł poczuć radość z gry w piłkę. Moguncja to bardzo ładne miasto z pięknym stadionem. Chcę szybko stać się częścią tego klubu i drużyny, odnaleźć formę i pokazać się z dobrej strony w grze ofensywnej – powiedział Fischer na temat gry w nowym zespole.

Ofensywa transferowa “Zero-Piątek”

FSV Mainz dokonał już kilku poważnych wzmocnień podczas letniego okienka transferowego. W barwach tego zespołu będzie grać między innymi Rene Adler, który wcześniej występował w HSV Hamburg. We wtorek ogłoszono inną transakcję. Mianowicie, Alexandru Maxim, zdecydował się zamienić VfL Stuttgart na FSV Mainz. 26-letni Rumun miał kosztować około 3 miliony euro.

Poprzedni artykułCzy Vadis Odidja-Ofoe zostanie w Legii?
Następny artykułKyriakos Papadopoulos na stałe w HSV