Znamy kolejnego towarzyskiego rywala reprezentacji Polski

0

Reprezentacja Polski 27 marca 2018 roku wróci na Stadion Śląski w Chorzowie. Podopieczni Adama Nawałki w ramach przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji, towarzysko zmierzy się z Koreą Południową. Informację tę potwierdził sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Od kilkunastu dni krok po kroku odkrywane są karty dotyczące przyszłorocznych meczów towarzyskich reprezentacji Polski, które mają przygotować naszych zawodników do mistrzostw świata. Jak już wiadomo, 23 marca podopieczni Adama Nawałki zagrają z Nigerią, a 12 czerwca, w ostatnim meczu przed mundialem, naszą formę sprawdzi reprezentacja Litwy.

Znamy już także rywali, z którymi zmierzymy się 27 marca. Na naszej drodze stanie reprezentacja Korei Południowej – starcie z drużyną z Azji ma na celu zapoznanie się ze stylem gry, który preferuje nasz grupowy rywal, czyli Japonia.

Informację tę potwierdził sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów.

Spotkanie z Koreą Południową rozegrane zostanie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Reprezentacja Polski po raz ostatni na tym obiekcie gościła w 2009 roku. Nie mamy z tego meczu najlepszych wspomnień, bowiem 14 października na popularnym “Kotle Czarownic” ulegliśmy Słowacji (0:1), a na trybunach gościło zaledwie cztery tysiące kibiców.

Jak dotychczas Polacy z Koreą Południową mierzyli się dwukrotnie – bez wątpienia tym meczom nie towarzyszą najlepsze wspomnienia, szczególnie jeśli chodzi o starcie z 2002 roku. Wtedy Biało-czerwoni ulegli Koreańczykom 0:2 na mistrzostwach świata rozgrywanych w ich kraju. W drugim meczu (starcie towarzyskie, 2011 rok) padł remis 2:2.

Jeśli chodzi o mecze towarzyskie podopiecznych Nawałki przed mundialem, to pozostaje jedna niewiadoma. Wciąż nie znamy rywala, z którym zmierzymy się ósmego czerwca. Można się spodziewać, że PZPN postara się zakontraktować rywala z Ameryki Łacińskiej, gdyż w fazie grupowej MŚ zagramy z Kolumbią. Na łamach naszego portalu informowaliśmy, że tym oponentem może być Peru.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJak Manchester City wygląda na tle “Niezwyciężonych” Arsenalu?
Następny artykułJohn Terry zdradza jak wyglądały treningi z Jose Mourinho