Selekcjoner reprezentacji Nigerii potwierdził. W marcu zagramy z nimi sparing

0

Coraz więcej mamy już odkrytych kart, jeśli chodzi o przygotowania i sparingi reprezentacji Polski przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Rosji. Wiadomo już, że w marcu towarzysko zagramy z Nigerią – potwierdził to selekcjoner tej kadry, Gernot Rohr.

Reprezentacja Polski przed przyszłorocznym mundialem ma w planach rozegranie kilku meczów towarzyskich – głównie chodzi o to, aby zmierzyć się z zespołami, które stylem przypominają naszych grupowych rywali. Na ten moment jasne było wyłącznie to, że tuż przed wylotem do Rosji zagramy z Litwą. Spekulowano na temat marcowego meczu z drużyną z Afryki, ale pewnie nie było to, czy na naszej drodze stanie Nigeria, czy Ghana.

Okazuje się, że wybór padł na tą pierwszą drużyną – potwierdził to szkoleniowiec reprezentacji Nigerii, Gernot Rohr, który zdradził, że jego podopieczni zagrają z Polską 23 marca. Mecz ma się odbyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie albo we Wrocławiu:

– 23 marca zagramy towarzysko z Polską w Chorzowie lub Wrocławiu. Szukamy też kolejnego rywala, z którym zagramy w Europie w następnym terminie FIFA.

Reprezentacja Nigerii w fazie grupowej mistrzostw świata zmierzy się z Argentyną, Chorwacją oraz Islandią. Rohr przyznał, że zależało mu, aby jego zawodnicy w towarzyskim meczu zagrali przeciwko drużynie, która gra podobnie, jak Chorwaci:

–  Pierwszy mecz fazy grupowej mundialu zagramy z Chorwacją. To będzie najważniejsze starcie, więc musimy się do niego dobrze przygotować, grając z podobnym rywalem. Dlatego wybór padł na Polskę.

Słowa selekcjonera reprezentacji Nigerii potwierdził także rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski. Nie wiadomo jednak, gdzie odbędzie się to spotkanie.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułSemir Stilić gorzko o byłym trenerze Wisły Kraków: Dzięki Bogu, to nie takie osoby decydują o mojej karierze
Następny artykułJerzy Dudek – Jeżeli Grzegorz Krychowiak nie gra w WBA, to nie wiem, gdzie miałby sobie poradzić