Premier League – Piękny gol de Bruyne, asysta Krychowiaka i dwa gole Kane’a

0
premier league

Manchester City dominował w spotkaniu z Chelsea, ale zdobył tylko jednego gola, którego autorem był Kevin de Bruyne. Manchester United wygrał 4:0 z Crystal Palace i obie drużyny umocniły swoje prowadzenie w tabeli Premier League. Grzegorz Krychowiak ponownie świetnie zagrał i popisał się kapitalną asystą.

W pierwszym meczu dnia Tottenham nie miał problemów, żeby rozprawić się z drużyną Huddersfield. Ponownie błysnął Harry Kane, który już w 9. minucie otworzył wynik spotkania. W 23. minucie zdobył swoją drugą bramkę, która szczególnie zasługuje na uwagę: Anglik dostał piłkę, biegnąc wzdłuż linii pola karnego urwał się dwóm obrońcom i pięknym strzałem nie dał szans Jonasowi Lösslowi. W obu przypadkach Kane'owi asystował Kieran Trippier.

Wcześniej, w 16. minucie, gola dla Tottenhamu zdobył również Ben Davies. Ten sam piłkarz podawał również przy czwartej i ostatniej bramce, którą dopiero w już doliczonym czasie drugiej połowy strzelił Moussa Sissoko.

Manchester United nie mógł mieć i nie miał problemów z ostatnim w tabeli Crystal Palace, które do tej pory nie zdobyło nawet punktu. Już w 3. minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Juan Mata, któremu piłkę świetnie wystawił Marcus Rashford.

Do przerwy było 2:0. W 35. minucie Ashley Young wrzucił piłkę w pole karne, a tę z najbliższej odległości do bramki wpakował Marouane Fellaini. Ten sam piłkarz zdobył jeszcze swojego drugiego gola w meczu. W 49. minucie z lewej strony pola karnego Rashford strzelał lub mocno wrzucał piłkę z rzutu wolnego, a tor jej lotu głową zmienił właśnie Fellaini.

W 86. minucie wynik na 4:0 ustalił Romelu Lukaku. Napastnik nie miał problemu, żeby strzelić gola, ponieważ Anthony Martial tak zagrał mu piłkę, że ten miał przed sobą w zasadzie pustą bramkę.

West Bromwich mimo prowadzenia 2:0 tylko zremisowało spotkanie z Watfordem 2:2, a po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Grzegorz Krychowiak. Polak z meczu na mecz gra coraz lepiej, a tym razem oprócz świetnej gry w destrukcji popisał się również znakomitą asystą. Pomocnik w 18. minucie z własnej połowy posłał długie podanie do Jose Salomona Rondona, który już w polu karnym przyjął piłkę i z ostrego kąta pokonał bramkarza gości.

Już w 21. minucie Jonny Evans podwyższył na 2:0. Przed przerwą bramkę kontaktową zdobył jednak Abdoulaye Doucoure, już w piątej doliczonej minucie drugiej połowy dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Richarlison. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.

Chelsea – Manchester City to mecz, który miał być hitem tej kolejki, ale po fakcie to byłoby chyba zbyt przesadne określenie. Mecz był dobry, ale dużo działo się w środkowej części boiska, a zdecydowanie mniej pod bramkami obu drużyn. Zdecydowanie więcej jednak pracy miała defensywa gospodarzy i Thibaut Courtois. Statystyki po pierwszej, bezbramkowej połowie, były zdecydowanie po stronie gości. City miało 66% posiadania piłki, oddało 9 strzałów, z czego trzy celne (2 i jeden celny Chelsea), a piłkarze z Manchesteru wymienili dwa razy więcej podań niż ich rywale, których skuteczność również była o wiele większa: 92% do 79%.

Do tego w 35. minucie Chelsea jeszcze straciła swój ofensywny atut w postaci Alvaro Moraty, który z powodu kontuzji musiał opuścić murawę. Zastąpił go Willain.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Chelsea chciała, ale nie mogła. City dominowało pod każdym względem, ale nie potrafiło swojej przewagi zamienić na gole. W końcu jednak, w 67. minucie, Kevin de Bruyne dostał piłkę na 40. metrze, podał do Gabriela Jesusa, który natychmiast mu ją odegrał. Belg nabiegł na piłkę i po kilku metrach, będąc jeszcze za polem karnym, potężnie huknął na bramkę. Courtois nie miał szans na udaną interwencję.

Chelsea do końca meczu była bezradna. Co prawda udanie się broniła, ale w ataku nie miała nic do zaoferowania. W całym meczu gospodarze oddali zaledwie cztery strzały. Za to aż ośmiokrotnie łapani byli na spalonym. Ich akcje udanie przerywał Ederson, a po drugiej stronie boiska bardzo aktywny był Raheem Sterling, który pod nieobecność kontuzjowanego Sergio Aguero pokazał, że jest w stanie grać na wysokim poziomie z najlepszymi. Wynik do końca meczu nie uległ zmianie i obie drużyny z Manchesteru umocniły swoje prowadzenie w tabeli Premier League, a Chelsea ma do nich już stratę 6 punktów i zajmuje 4 miejsce w tabeli.