Oficjalnie: Tomasz Kędziora przenosi się do Kijowa

0

Kolejnego z podstawowych piłkarzy Lecha z zeszłego sezonu nie ma już w Poznaniu. Do Dynama Kijów za 1,5 miliona euro trafił właśnie Tomasz Kędziora. Obrońca podpisał z nowym zespołem czteroletni kontrakt.

O zainteresowaniu Dynama Kijów Tomaszem Kędziorą po raz pierwszy poinformowano tydzień temu. Początkowo spekulowano, że Lech Poznań za prawego obrońcę może otrzymać nawet 2,5 miliona euro. Ostatecznie ta kwota okazała się niższa – trzecia drużyna LOTTO Ekstraklasy otrzyma 1,5 miliona euro.

We wtorek transfer został oficjalnie ogłoszony. Kędziora podpisał właśnie z Dynamem czteroletni kontrakt. W zespole wicemistrza Ukrainy spotka się między innymi z byłym kolegą z defensywy Lecha, Tamasem Kadarem. Będzie mógł też wystąpić w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Oto, co na temat tego transferu powiedział sam Kędziora:

– Dziękuję Lechowi za piękne lata, pełne sukcesów i wspaniałych wspomnień. Przeżyłem na Bułgarskiej najwspanialsze chwile życia, może kiedyś wrócę, bo nie wygrałem Pucharu Polski.

Teraz czas rozpocząć nowy etap. Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość grać dla takiego klubu jak Dynamo. Mam tu zapewnione wszystko, żeby móc w spokoju podnosić swój poziom i stać się lepszym piłkarzem. Klub ma wobec mnie bardzo wielkie nadzieje, a ja dam z siebie 100 %, żeby nie zawieść i szybko stać się ważnym zawodnikiem.

Od dziecka marzyłem o tym, żeby pewnego dnia zagrać w Lidze Mistrzów. Teraz to marzenie może się spełnić. Tylko ode mnie zależy, czy się uda, ale na pewno będę na to ciężko pracował. Wierzę, że z Dynamem osiągniemy wiele sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Transfer skomentował też agent piłkarza, Przemysław Pańtak. To właśnie on pilotował transfer Kędziory do Dynama.

Tomek otrzymał bardzo konkretną propozycję od Dynama. Determinacja władz klubu przy tej transakcji pokazuje, że w Kijowie wszyscy wierzą, że Tomek stanie się pierwszoplanową postacią, która będzie stanowić o sile drużyny. Uważam, że to dobry kierunek rozwoju. Dynamo to klub o wielkiej marce, na koncie ma 15 tytułów mistrza Ukrainy, co roku walczy o najwyższe cele w kraju i co najważniejsze regularnie występuje w Lidze Mistrzów. W drużynie występują reprezentanci Ukrainy, a wielu zawodników trafia stamtąd do silnych lig zachodnich.

Doskonałym przykładem jest Łukasz Teodorczyk, który niedawno przeszedł do Anderlechtu Bruksela, gdzie rozegrał sezon życia. To oczywiście nie jedyny taki przypadek. Aleksander Dragović trafił z Dynama do Bayeru Leverkusen, Benoit Tremoulinas do Sevilli, Brown Ideye do West Bromwich, Jermain Lens do Sunderlandu, Admir Mehmedi do Freiburga, a później do Bayeru Leverkusen. Wierzę, że także Tomek napisze w Dynamie swoje success story.

W tym roku Lech Poznań zarobił już na transferach blisko jedenaście milionów euro. Transferowy rekord w Ekstraklasie pobił Jan Bednarek, a do Sampdorii Genua przeszedł właśnie Dawid Kownacki.

baner

Poprzedni artykułZmiany w Premier League, inauguracja w piątek!
Następny artykułMario Suarez spróbuje swoich sił w Chinach