Nenad Bjelica nie dramatyzuje po kontuzji Macieja Makuszewskiego. “W życiu zdarzają się gorsze rzeczy”

0

Maciej Makuszewski w ostatnim meczu Lecha Poznań nabawił się poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka miesięcy i może mu poważnie przeszkodzić w wyjeździe na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. “Dramat”, “katastrofa” – to często używane słowa w kontekście obecnej sytuacji piłkarza. Niekoniecznie zgadza się z tym jego trener, Nenad Bjelica.

Maciej Makuszewski nabawił się najgorszej kontuzji, jaka może się przydarzyć piłkarzowi – zerwał więzadła krzyżowe. Na domiar złego zerwane ma także więzadła poboczne. Taka diagnoza jest jednoznaczna – kilkumiesięczna przerwa i brak większych szans na wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

Dla wielu to jest dramatyczna sytuacja. Nie zgadza się z tym trener Lecha Poznań, Nenad Bjelica, który uważa, że w życiu przytrafiają się o wiele gorsze rzeczy:

– Nie nazywałbym tego urazu dramatem. Tak można mówić o innych, poważniejszych zdarzeniach w życiu. Oczywiście dla “Makiego” to jest bardzo ciężka sytuacja i tak samo odbieramy to my czy kibice. On jednak dostanie niezbędną pomoc i będziemy go odbudowywać – tak, by wrócił równie mocny jak przed kontuzją. To dla nas ważny zawodnik i damy mu wsparcie.

Chorwat uważa, że jego zawodnik musi dostrzegać pozytywy – wkrótce urodzi mu się dziecko, dlatego ma możliwość spędzenia czasu z rodziną. Szkoleniowiec jest przekonany, że Makuszewski po rehabilitacji znów będzie ważnym ogniwem Lecha:

– Rozmawiałem z Maciejem. Znalazł się w trudnym momencie, ale takie rzeczy się w futbolu zdarzają i trzeba ten fakt akceptować. Życie to jednak nie tylko praca. “Maki” wkrótce zostanie ojcem, więc spędzi więcej czasu z żoną i dzieckiem. Potem wróci do gry i znów będzie kluczowym piłkarzem Lecha.

28-latek piłkarzem Lecha Poznań został w lipcu 2017 roku, kiedy to przeszedł do tego klubu z Lechii Gdańsk. Pomocnik w tym sezonie radził sobie wyśmienicie – łącznie zanotował 23 występy, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował sześć asyst.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPrezes Wisły Kraków wyjaśniła zwolnienie Kiko Ramireza. “To była przemyślana decyzja”
Następny artykuł10 najgorszych decyzji tego sezonu w Premier League