Prezes Wisły Kraków wyjaśniła zwolnienie Kiko Ramireza. “To była przemyślana decyzja”

0

Kilka dni temu zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu został Kiko Ramirez, a na jego następcę nominowano Joana Carrillo. Zrezygnowanie z usług tego pierwszego spowodowało spore zaskoczenie. Prezes Wisły Kraków, Marzena Sarapata, na łamach “Przeglądu Sportowego” wyjaśniła, co spowodowało takie roszady.

Dla wielu fakt, że Kiko Ramirez został zwolniony po trzech meczach bez wygranej jest czymś niedorzecznym. Tymczasem prezes Wisły Kraków, Marzena Sarapata, w rozmowie z dziennikarzem “Przeglądu Sportowego” wyjaśniła, że ostatnie spotkania nie zadecydowały o zakończeniu współpracy z Hiszpanem. Chodziło o coś zupełnie innego:

–  To nie ma nic wspólnego z meczem z Wisłą Płock ani z Górnikiem Zabrze. Te spotkania tylko utwierdziły nas, zarząd, w przekonaniu, że trzeba dokonać tego kroku. To nie była impulsywna decyzja. Projekt: „Kiko Ramirez” zakładał, że w pewnym stopniu polepszymy się w konkretnych aspektach gry. Po dziesięciu miesiącach zaczęliśmy sprawdzać, czy tak się stało, i nie do końca tak było. Czasami nawet wręcz odwrotnie.

Nowym trenerem popularnych “Wiślaków” zostanie Joan Carrillo. Sarapata przyznała, że zna tego szkoleniowca już rok, bowiem wcześniej miał on szansę na tą posadę. Już wtedy zaimponował on działaczom z Reymonta 22:

– Znamy się z nim od roku. Wiemy, jak pracuje. Zeszłej jesieni był w Krakowie, wizytował bazę w Myślenicach. Spotkaliśmy się na kolacji. Zrobił na nas wrażenie, bo oprócz tego, że mówił poprawnie po angielsku, przyszedł z tabletem i przeprowadził bardzo długi wykład na temat Wisły, poparty filmikami i slajdami. A trzeba pamiętać, że on nie walczył o pracę w Wiśle, tylko Wisła o niego. Byliśmy dla niego opcją numer dwa-trzy, a mimo to miał nas rozpracowanych w małym palcu. Ma osobowość, która sprawia, że potrafi się znaleźć w danej rzeczywistości.

Sternik Wisły Kraków zdaje sobie sprawę, że zmiana trenera zawsze łączy się ze swego rodzaju ryzykiem. Klub jednak postanowił zaryzykować szczególnie, jeśli miał szansę zatrudnić szkoleniowca, który był ich numerem jeden:

– Zawsze jest ryzyko. Ale jeśli dzisiaj ktoś nam mówi, że popełniamy błąd, uważam, że powinien nam zaufać, bo gdy zatrudnialiśmy Ramireza, też zewsząd słyszeliśmy, że to nieporozumienie. Zmiana trenera to ma być krok naprzód dla całego klubu. Sytuacja, jaka się wytworzyła, przyspieszyła naszą decyzję. Rok temu Carillo ostatecznie wybrał Hajduka Split. Po jego rozstaniu z chorwackim klubem wiedzieliśmy, że długo nie zostanie bez pracy. Mogliśmy dostać nasz wybór numer jeden, tylko trzeba było reagować od razu. Zawsze będzie ryzyko. Ale ta decyzja jest przemyślana. Dokładnie liczyliśmy ryzyko, pieniądze, punkty. Nie stać nas na podejmowanie emocjonalnych decyzji.

Carrillo pracę w Wiśle Kraków rozpocznie od 2018 roku. Wcześniej drużynę czekają jeszcze dwa mecze w LOTTO Ekstraklasie, w tym środowe derby Krakowa. Bukmacher Fortuna w tym spotkaniu faworyzuje Cracovię, na której wygraną kurs wynosi @ 2.50


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułPeter Stoeger – Część tego zwycięstwa należy do Petera Bosza!
Następny artykułNenad Bjelica nie dramatyzuje po kontuzji Macieja Makuszewskiego. “W życiu zdarzają się gorsze rzeczy”