Mundial 2018: Francja – Argentyna (relacja na żywo)

0
francja - argentyna relacja na żywo

Doczekaliśmy się fazy pucharowej mundialu w Rosji! Na pierwszy ogień idą drużyny Francji i Argentyny. Obie drużyny mają ogromny potencjał, ale obie też rozczarowywały w fazie grupowej. Jak zakończy się ich bezpośrednie starcie? Nasza relacja na żywo z meczu 1/8 finału mistrzostw świata Francja – Argentyna rozpocznie się o godz. 16. Zapraszamy!

ZOBACZ nasze typy do drugiego dzisiejszego meczu:        Urugwaj – Portugalia

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU. Francja wygrywa z Argentyną 4:3 i awansuje do ćwierćfinału mistrzostw świata! To był mecz godny finału, a nie 1/8. Gol z rzutu karnego, dwa cudowne trafienia, dwie błyskawiczne kontry i bramka w doliczonym już czasie gry! Ostatecznie jednak po golach Griezmanna, Pavarda i dwóch Mbappe Francja pokonuje Argentynę, dla której trafienia zaliczyli Di Maria, Mercado i Aguero.

90'+5 – Ostatnia akcja Argentyny, ale piłka mija bramkę Llorisa i arbiter kończy ten niesamowity mecz!

90'+2 – GOOOOOOOLLLLLL! Argentyna nie składa broni! Sergio Aguero strzela na 4:3!!! Leo Messi z kolejną asystą, a Aguero strzałem głową daje jeszcze nadzieje na dogrywkę!

90′ – Ładna akcja Di Marii, ale zwlekał z podaniem i ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny.

88′ – Schodzi bohater tego spotkania, Kylian Mbappe. Zastępuje go Florian Thauvin.

86′ – Mocno teraz naciska Argentyna na rywali, ale Francuzi dobrze się bronią.

85′ – Bardzo dobra akcja Messiego, ale musiał strzelać prawą nogą. Zabrakło i siły, i precyzji.

84′Aguero wpadł w pole karne, ale najpierw nie miał komu podać, a potem zablokował go Pavard.

83′Griezmann schodzi z murawy, a na jego miejsce wchodzi Nabil Fekir.

79′ – Argentyna wydaje się zrezygnowana, a Leo Messi po raz kolejny nie jest tym piłkarzem, którego znamy z Barcelony. Nie pomaga swojej drużynie na tyle, by móc osiągnąć tu jakiś korzystny wynik.

75′ – Zmiana w Argentynie: Mesa zastępuje Pavona. Z kolei we Francji Tolisso wchodzi za Matuidiego.

73′ – Argentyna chyba nieco zamroczona po tych dwóch ciosach Mbappe. A Francja pewna siebie walczy o kolejne bramki.

70′ – Giroud miał szansę strzelić na 5:2, ale trafił w boczną siatkę. Jak widać Francuzi na dobre już się rozkręcili.

69′ – FRANCJA PROWADZI 4:2!!! Po raz kolejny Mbappe! Świetna akcja zespołowa Francuzów, którzy kilkoma podaniami wymanewrowali całą Argentynę i Mbappe w sytuacji sam na sam nie dał szans Armaniemu.

66′Pereza zastępuje Sergio Aguero, a Argentyna ma rzut wolny w pobliżu pola karnego Francji po faulu na Messim. Strzał Messiego ląduje jednak w murze.

64′ – GOOOOOOLLLLL! Francja prowadzi 3:2! Mbappe jest dzisiaj nie do zatrzymania. Francuz najlepiej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu, szybkim ruchem nogi przyjął piłkę i jednocześnie minął rywala, po czym mocnym strzałem nie pozwolił Armaniemu na skuteczną interwencję.

61′ – I już Argentyna w natarciu. A Francja odpowiada tym samym. Kibice nie mogą narzekać na widowisko i emocje.

58′ – GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Francja – Argentyna 2:2! Pavard z powietrza cudownie trafił w piłkę z linii pola karnego, która wleciała do siatki poza zasięgiem bramkarza. Wspaniały gol!

56′ – Katastrofalny błąd Fazio, który podał na minimalnej odległości do bramkarza, który nie mógł przez to łapać piłki! Do tej dopadł będący obok Griezmann, ale strzelił w boczną siatkę.

54′ – Francuzi nie mając teraz nic do stracenia śmielej atakuje, ale Argentyna jakby złapała wiatr w żagle. Zapowiada się świetna druga połowa meczu.

Leo Messi ma teraz 6 goli i 6 asyst w 19 występach na mistrzostwach świata.

49′ – Żółta kartka dla Banegi, chociaż Argentyńczyk powinien się cieszyć, że nie wyleciał z boiska.

47′ – Di Maria faulowany po lewej stronie pola karnego Francji. Banega z rzutu wolnego…i GOOOOOOOOOOOLLLLLLL! Dośrodkowanie przez przypadek trafiło do Messiego, który oddał strzał. Nogę do piłki dostawił po drodze Mercado i Argentyna prowadzi 2:1!

46′ – Zaczynamy drugą połowę! Argentyna zaczyna bez Rojo, a za niego na murawie pojawił się Federico Fazio.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Francja – Argentyna 1:1 W pierwszych 45. minutach kilkukrotnie swoją szybkością popisał się Kylian Mbappe. Jedna z jego szarż zakończyła się rzutem karnym, który na gola zamienił Antoine Griezmann. W końcówce pierwszej połowy pięknym uderzeniem z 25 metrów odpowiedział Angel Di Maria i obie drużyny wciąż mają taką samą szansę na awans do ćwierćfinału.

45'+2 – Ostatnie w pierwszej połowie akcja Francuzów była tak rwana rzutami z autu, że sędzia postanowił w końcu zakończyć pierwszą połowę, chociaż Francuzi byli na wysokości pola karnego Argentyny.

44′ – Sędzia przedłuża pierwszą połowę o dwie minuty.

41′ – GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Co za uderzenie Di Marii!!!! Zupełnie niepilnowany na 25. metrze Di Maria zdecydował się na strzał, po którym z dużą siłą i precyzją godną Robin Hooda piłka poleciała w samo okienko bramki Francuzów! 1:1!

40′Messi operuje teraz po prawej stronie. N'Golo Kante zatrzymał go, ale rzut rożny dla Argentyny. Bez zagrożenia dla bramki Llorisa.

38′ – Zrobił nam się nieco szybszy mecz. Akcja Messiego prawą stroną, ale do jego zagrania przed bramkę najszybciej doszedł jeden z obrońców, który zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę potem ładna akcja Francuzów, ale dośrodkowanie Pavarda było za wysokie.

37′ – Messi wszedł w pole karne między rywali. Padł na murawę, ale nie była to sytuacja na rzut karny. A piłkę odebrał mu… Griezmann.

33′ – Mecz cały czas wygląda tak samo: Argentyna jest przy piłce, ale nie wie co z nią zrobić. Francuzi za to gdy tylko dostaną piłkę od razu wyprowadzają szybkie i niebezpieczne ataki.

Tak dzisiaj wygląda Mbappe:

31′ – Leo Messi na razie zupełnie niewidoczny. Gra w środku pola i brakuje go z przodu.

28′ – Mercado wpadł w pole karne i zagrał piłkę w środek, ale ta wyszła poza boisko. Argentyńczyk domagał się rzutu karnego za zagranie ręką, ale powtórki wykazały, że nic takiego nie miało miejsca.

26′ – Szybka akcja Francji. Tym razem to Griezmann poszedł prawą stroną. Minął obrońcę w polu karnym i zagrał przed bramkę, ale Armani przejął podanie.

25‘ – W końcu jakaś akcja Argentyny, ale jednocześnie był spalony i faul, a Perez i tak nie doszedł do piłki…

21′ – Tym razem Paul Pogba próbował swoich sił z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

19′ – Niesamowite! Długa piłka do Kyliana Mbappe, który bez trudu wyprzedził trzech obrońców Argentyny. Młody Francuz znowu był faulowany i wydawało się, że będzie drugi rzut karny, ale Tagliafico faulował jednak przed polem karnym i Francja ma tylko rzut wolny.

16′ – Argentyna rozgrywa atak pozycyjny, ale podobnie jak w poprzednich meczach widać, że nie mają za bardzo pomysłu na to jak oszukać obronę rywali.

13′ – Antoine Griezmann… I gol! Francja prowadzi 1:0!

11′Kylian Mbappe przeprowadził samotną szarżę. Nikt nie był w stanie go dogonić, a gdy Marcos Rojo w końcu to zrobił, to mógł tylko faulować. Rzut karny!

8′ – Rzut wolny z niebezpiecznej odległości od bramki Argentyny. Potężnie strzelił Griezmann i piłka odbiła się od poprzeczki!

7′ – Gra toczy się na razie w środku pola. Obie drużyny uważnie badają rywala.

5′ – Pierwsza szybsza akcja w meczu. Angel Di Maria dobiegł do dalekiego podania, ale wyrzucony przez obrońcę za pole karne źle dośrodkował.

3′Leo Messi faulowany w środku pola przez kolegę z Barcelony, Samuela Umtitiego.

2′ – Pierwszy kontakt z piłką Llorisa, ale spokojnie, to tylko wynik podania kolegi.

1′ – Zaczynamy!

Wielu kibiców zadaje sobie dzisiaj jedno, podstawowe pytanie:

A tak prezentują się formacje obu drużyn:

Składy obu drużyn:

Francja była jednym z faworytów do sięgnięcia po Puchar Świata, dlatego też w tym meczu również jest faworytem. Ich szanse na zwycięstwo oceniane są jednak niewiele wyżej niż Argentyny, bo chociaż Albicelestes zawodzili, to Tricolores również nie pokazali na razie tego, czego po nich oczekiwano. Czy drużyny w końcu się obudzą?

Nasze typy do tego spotkania możecie znaleźć W TYM MIEJSCU.

Poprzedni artykułMundial TYPY do meczu Francja – Argentyna
Następny artykułSzokująca decyzja FIFA w sprawie sędziego meczu Japonii z Belgią