Lipski trafi do Lechii Gdańsk?

0
Patryk Lipski już w pierwszej minucie dał Polakom prowadzenie

Według dziennikarza “Przeglądu Sportowego”, Piotra Wołosika, Patryk Lipski w ciągu najbliższych godzin zostanie piłkarzem Lechii Gdańsk.

Młodzieżowy reprezentant Polski 11 maja rozwiązał umowę z Ruchem Chorzów i od tego czasu pozostaje bez zatrudnienia. To jednak ma się zmienić w ciągu najbliższych godzin. Patryk Lipski jest bliski podpisania kontraktu z Lechią Gdańsk. Menedżer piłkarza w czwartek ustalał warunki kontraktu utalentowanego pomocnika.

Wcześniej wszystko wskazywało na to, że Lipski po mistrzostwach Europy U-21 będzie szukał zatrudnienia w silnej zagranicznej lidze. Zakontraktowaniem ofensywnego pomocnika zainteresowane były ponoć Anderlecht, Werder Brema, a ostatnio HNK Rijeka. Wszystko wskazuje jednak na to, że Polak będzie musiał poczekać na transfer na zachód, a w najbliższym czasie pomoże klubowi z Gdańska w walce o mistrzostwo kraju.

Na ratunek Lipski

Wychowanek Salosu Szczecin  najprawdopodobniej od razu zastąpi w zespole prowadzonym przez Piotra Nowaka kontuzjowanych rozgrywających. Do tej pory trener Lechii nie mógł korzystać z usług Rafała Wolskiego i Milosa Krasicia. W Gdańsku mają problem nie tylko w środku pola. Z powodu urazu na dłużej z gry wypadł Lukas Haraslin, a z klubem pożegnało się dwóch obrońców – Rafał Janicki i Mario Maloca.

Przypomnijmy, że 23-letni pomocnik występował w zespole Ruchu Chorzów przez trzy ostatnie sezony. W niebieskich barwach uzbierał 69 występów, w których zdobył dziesięć bramek i zanotował piętnaście asyst.

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 207
Następny artykułDavy Klaassen – To Bergkamp sprawił, że pokochałem Premier League