Rafał Janicki nowym piłkarzem Lecha Poznań

0

Rafał Janicki podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Zawodnik Lechii Gdańsk został na dwa lata wypożyczony do drużyny z Wielkopolski. 

25-letni piłkarz pochodzący ze Szczecina przygodę z futbolem rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Chemika Police. Tam wypatrzyli go przedstawiciele Lechii Gdańsk, do której przeniósł się w 2010 roku. Wprawdzie Rafał Janicki jest młodym zawodnikiem, to jednak może się pochwalić dużym doświadczeniem na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Obrońca w Ekstraklasie rozegrał już 176 spotkań – strzelił w nich cztery bramki oraz zanotował siedem asyst.

Janicki o kolejne występy w Ekstraklasie będzie starać się w barwach Lecha Poznań. Były młodzieżowy reprezentant Polski został do tego klubu wypożyczony na dwa sezony. Popularny “Kolejorz” zapewnił sobie pierwszeństwo przy potencjalnym wykupie tego zawodnika.

W samych superlatywach o tym piłkarzu wypowiadał się trener Lecha, Nenad Bjelica:

– Rafał pomimo tego że jest młody, jest już doświadczony i zagrał wiele meczów w Ekstraklasie. Jest bardzo silnym zawodnikiem, który wnosi mocny charakter do drużyny.  Lechii pokazał wiele jakości. Jest dla naszego zespołu wzmocnieniem i cieszymy się, że tutaj trafił. Ważne było dla nas sprowadzenie Polaka, bo mamy w zespole wielu obcokrajowców. Chcemy, by szybko się zaaklimatyzował i był gotowy do gry.

Janicki jest już ósmym letnim transferem Lecha Poznań, jednak dopiero pierwszym Polakiem, który dołączył do zespołu tego lata. Wcześniej kontrakty z “Kolejorzem” podpisali: Niklas Barkroth, Christian Gytkjaer, Deniss Rakels, Emir Dilaver, Vernon de Marco, Nikola Vujadinovic i Mario Situm.

Poprzedni artykułOd Shearera do Mięciela #3 – Wszystkie dobra Surinamu
Następny artykułOłeksij Dytjatjew zagra w Cracovii