Lukas Haraslin przejdzie operację

0

Lukas Haraslin nie będzie najlepiej wspominać początku obecnego sezonu. Zawodnik Lechii Gdańsk w meczu drugiej kolejki LOTTO Ekstraklasy nabawił się poważnej kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka miesięcy.

– Prognozy są fatalne. Prawdopodobnie Lukasa stracimy na bardzo długo. Mam nadzieję, że to będzie duża pomyłka i rezonans wykaże jednak coś innego – powiedział na gorąco po meczu z Cracovią Jakub Wawrzyniak.

Niestety – potwierdziło się najgorsze. Lukas Haraslin po tym, jak podczas meczu z Cracovią, bez kontraktu z rywalem, niefortunnie postawił nogę na murawie, musiał natychmiast opuścić boisko. W poniedziałek przeprowadzono badania, które wykazały, że zawodnik zerwał więzadła krzyżowe. 21-latek już w środę zostanie poddany operacji, która odbędzie się w Łodzi.

Przy takich kontuzjach zawodników czeka kilkumiesięczna przerwa od gry. Haraslin w 2017 roku na boisko już najprawdopodobniej nie wybiegnie, a dokładną datę powrotu poznamy, gdy piłkarz rozpocznie pooperacyjną rehabilitację.

Haraslin to młodzieżowy reprezentant Słowacji, który jest wychowankiem Slovana Bratysława. 21-latek do Lechii Gdańsk trafił w 2015 roku z juniorskich zespołów Parmy. Lewy skrzydłowy podczas dwóch lat gry w klubie z Trójmiasta zdążył zanotować 50 występów, w których zdobył sześć goli oraz zaliczył siedem asyst. Od jakiegoś czasu w mediach spekuluje się, że jego transferem zainteresowane są zachodnie kluby. Po tym, jak Słowak doznał poważnej kontuzji, plany dotyczące zmiany otoczenia musi odłożyć na bok.

Poprzedni artykułDiogo Jota najbliższy sezon spędzi w Wolverhampton
Następny artykułAbdelhak Nouri opuścił oddział intensywnej terapii