Kontuzjowany Wolski trafi do Legii?

0
Rafał Wolski

Mistrzowie Polski w końcu ruszyli do ofensywy na rynku transferowym. Drugim zakontraktowanym przez Legię piłkarzem ma zostać Rafał Wolski.

Po tym jak w stołecznym klubie dowiedziano się, że Vadis Odidja-Ofoe przeniesie się do Kransodaru (co, jak się okazało, prawdopodobnie jednak nie wypali), przy Łazienkowskiej zaczęto szukać jego następcy. Według “Przeglądu Sportowego” nowym piłkarzem mistrzów Polski ma zostać Rafał Wolski, gracz Lechii Gdańsk.

24-letni pomocnik w warszawskim klubie grał w latach 2010-2012. Później zdecydował się na spróbowanie swoich sił za granicą i był piłkarzem między innymi Fiorentiny i belgijskiego KV Mechelen. Po świetnych występach w Legii Wolski nie był w stanie osiągnąć podobnego poziomu poza naszym krajem i zdecydował się na powrót do Polski. Najpierw był piłkarzem Wisły Kraków, później na wykupienie gracza zdecydowała się Lechia Gdańsk. W poprzednim sezonie w biało-zielonych barwach utalentowany rozgrywający rozegrał 36 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zanotował siedem asyst.

W zespole Lechii Wolski w końcu nawiązał swoją grą do formy sprzed kilku lat i właśnie dlatego włodarze Legii są zainteresowani ponownym zakontraktowaniem piłkarza. Na przeszkodzie podobno nie stanie nawet uraz, którego “Wolak” nabawił się niedawno podczas treningu. Pomocnik ma naderwane więzadła w kolanie i nie zagra przez około miesiąc.

Cisza przed burzą?

Przypomnijmy, że mistrzowie Polski długo zwlekali z rozpoczęciem działania na rynku transferowym. Kilka dni temu jednak w końcu ogłoszono pierwszą zapewnioną transakcję i do Warszawy z Ruchu Chorzów trafił Łukasz Moneta. Z klubem natomiast pożegna się wieloletni kapitan drużyny, Jakub Rzeźniczak. Co z Vadisem? Prawdopodobnie odejdzie, ale obecnie niczego nie można być pewnym…

Poprzedni artykułDi Maria bliski przenosin do Mediolanu!
Następny artykułSTS głównym sponsorem Jagiellonii Białystok