Zwrot akcji w Jagiellonii. Konstantin Wasijlew nie przedłużył kontraktu

0
Wasiljew odszedł z Jagiellonii

Jagiellonia Białystok traci gwiazdę swojego zespołu! W najbliższym sezonie w drużynie żółto-czerwonych nie będzie występował Konstantin Wasiljew. Estończyk zdecydował się nie przedłużyć wygasającej umowy.

Negocjację z zawodnikiem urodzonym w Tallinnie trwały już od kilku tygodni. Początkowo Konstantin Wasiljew nie zamierzał pozostać w Białymstoku, przez co nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie, które odbywa się w Grodzisku Wielkopolskim. Następnie 32-latek został zgłoszony na pierwszą rundę eliminacji Ligi Europy, w której rywalem Jagiellonii będzie Dinamo Batumi. To dało nadzieję, że jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy pozostanie w białostockim klubie.

W środę wątpliwości zostały rozwiane. Na oficjalnej stronie internetowej Jagiellonii Białystok pojawiła się jednoznaczna informacja. Wasiljew nie przedłuży kontraktu i odejdzie z tego zespołu.

– Nie była to dla mnie łatwa decyzja, ale czasami trzeba szukać nowych wyzwań. Moim zdaniem przyszedł najlepszy moment, aby to uczynić. Chciałbym wszystkim podziękować za tę dwuletnią współpracę. Razem zrobiliśmy przez ten czas kawał dobrej roboty. Te dwa lata były dla mnie jednymi z najlepszych w mojej karierze – można przeczytać na jagiellonia.pl.

Wasiljew w Białymstoku występował przez dwa lata – w tym czasie odnotował 73 występy, w których zdobył 20 goli i zaliczył 22 asysty. Estończyk wcześniej reprezentował barwy Piasta Gliwice.

Wasiljew podąży za Probierzem?

W kuluarach mówi się, że reprezentant Estonii może pozostać w Polsce. Jego nowym klubem może być Cracovia, której trenerem został Michał Probierz. 32-latek w jednym z wywiadów przyznał, że gdyby Probierz został w Jagiellonii, to on nie zamierzałby odchodzić z tego klubu. Kto wie, czy obaj panowie znów nie będą ze sobą współpracować. Wasiljew nie powinien narzekać na brak ofert.

Poprzedni artykułJak działają transfery – od skautingu po podpisanie kontraktu
Następny artykułKolejne wzmocnienie Zagłębia Lubin. Bartosz Kopacz podpisał kontrakt