Oficjalnie: Michał Probierz trenerem Cracovii

0
Michał Probierz poprowadzi Cracovię

Michał Probierz sensacyjnie został trenerem Cracovii. Były szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, który planował karierę zagraniczną, w środę podpisał kontrakt z krakowskim klubem.

W ostatnim czasie w polskiej piłce dzieją się rzeczy, które śmiało można nazwać mianem nieoczekiwanych. Wpierw Janusz Filipiak, czyli właściciel Cracovii, zapewniał, że Jacek Zieliński pozostanie na stanowisku trenerskim pod jednym warunkiem – celem było utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Tymczasem Cracovia pozostała na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a szkoleniowiec został zwolniony.

Wśród kandydatów, których brano pod uwagę w kontekście przejęcia Cracovii, najczęściej wymieniano takie nazwiska jak: Maciej Bartoszek, czy Waldemar Fornalik. Wiadomo już, że żaden z tych trenerów w najbliższym czasie nie będzie pracować przy Kałuży 1.

Nowym szkoleniowcem popularnych “Pasów” został Michał Probierz. Jest to decyzja o tyle dziwna, iż Polak wcześniej opiekował się Jagiellonią Białystok, z którą zajął drugie miejsce w Lotto Ekstraklasie. 44-latek odejście z Białegostoku motywował chęcią pracy za granicą oraz walki o wyższe cele. Czy przejście do Cracovii mu to zapewni?

Probierz znajdzie przepis na sukces?

Ostatni sezon w wykonaniu Cracovii zapewne nie był zadowalający dla Filipiaka – jego drużyna w Lotto Ekstraklasie musiała walczyć o utrzymanie i grała w grupie spadkowej. Ostatecznie najstarszy polski klub zmagania zakończył na 14. miejscu. Tajemnicą nie jest, iż właściciel chce, aby zawodnicy walczyli o europejskie puchary. Właśnie to jest główny cel stawiany przed Probierzem.

Poprzedni artykułRB Lipsk i FC Salzburg zagrają w Lidze Mistrzów
Następny artykułJak działają transfery – od skautingu po podpisanie kontraktu