Zmiany we włoskiej piłce, Carlo Tevecchio ustąpił

0

Brak awansu reprezentacji Włoch do przyszłorocznych mistrzostw świata nie mógł pozostać bez echa. Jako pierwszy, zresztą zgodnie z logiką i oczekiwaniami, pracę stracił selekcjoner Gian Piero Ventura.

To jednak nie koniec zmian. Dziennikarze i całe włoskie środowisko piłkarskie domagało się przede wszystkim głowy sternika włoskiej federacji piłkarskiej – Carlo Tevecchio. Brak awansu na mundial, przypomnijmy po raz pierwszy od 1958 roku, był szokiem dla kibiców piłkarskich we Włoszech. Jednak to, że prezes tamtejszego związku straci posadę nie było takie pewne.

Największy sportowy dziennik dziennik na Półwyspie Apenińskim – La Gazzetta dello Sport, tydzień temu wystosował nawet specjalny apel do Tevecchio i innych działaczy, by ci dla dobra futbolu we Włoszech podali się do dymisji.

Okazało się, że wywieranie presji przyniosło skutek. W poniedziałek radosną nowinę przyniósł szef stowarzyszenia sędziów, Marcello Nicchi.

– Carlo Tavecchio zrezygnował z funkcji na poniedziałkowym posiedzeniu federacji w Rzymie

To krótkie zdanie zapewne sprawiło bardzo wiele radości wielu ludziom związanym z włoską piłką nożną. Jednak sama dymisja trenera i prezesa to nie wszystko. Nowy sternik, który ma zostać wybrany w ciągu najbliższych trzech miesięcy, będzie miał masę pracy. Przede wszystkim trzeba wybrać nowego selekcjonera, który przywróci tamtejszej reprezentacji narodowej blask i jakość.

Sam Carlo Tevecchio również postanowił przeprosić wszystkich i wydał krótkie oświadczenie.

— Przykro mi. Odchodzę, ponieważ zawiodłem. Przepraszam wszystkich Włochów. Teraz czas na rozpoczęcie nowej epoki we włoskiej piłce, a nie jedynie rutynową zmianę na posadach – powiedział 74-letni działacz na pożegnanie.

Tevechchio został prezesem włoskiej federacji w listopadzie 2014 roku. Zastąpił wówczas Giancarlo Abete, który zmuszony był do rezygnacji po odpadnięciu Włochów w fazie grupowej mistrzostw świata w Brazylii. Wygrał wówczas walkę o fotel sternika z legendą Milanu, Demetrio Albertinim.
Co ciekawe został wybrany również na kolejną kadencję w marcu tego roku. Przekonywał, że przede wszystkim pomógł włoskiej piłce w odzyskaniu wiarygodności. Zasłynął z wielu kontrowersyjnych momentów. Uważano go za rasistę, ksenofoba i antysemitę. Przykładem było nazwanie czarnoskórego piłkarza “zjadaczem bananów”. Został za to nawet zdyskwalifikowany na pół roku przez FIFA i UEFA.

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułLiga Typerów Gol.pl: 5 kolejka – wtorek
Następny artykułAndrea Pirlo – Ostatni artysta w świecie sportowców