Vadis Odjidja-Ofoe w Olympiakosie Pireus!

0
Vadis Odjidja-Ofoe

Po kilkunastu dniach gorączkowych rozważań i analiz najatrakcyjniejszych wariantów, Legia Warszawa ostatecznie rozstaje się ze swoim najlepszym piłkarzem. Vadis Odjidja-Ofoe w nowym sezonie przywdzieje barwy greckiego Olympiakosu Pireus.

Saga pod tytułem “transfer Vadisa” rozpoczęła się od wpisu Krzysztofa Stanowskiego, który na swoim koncie na Twitterze jako pierwszy poinformował o możliwym przejściu piłkarza do greckiego zespołu. Droga od pierwszego tweeta do dzisiejszego potwierdzenia transferu była jednak wyjątkowo wyboista.

Początkowo cała awantura rozbijała się bowiem o pieniądze. Dwa miliony euro zaoferowane za Vadisa okazały się niewystarczające. Biorąc pod uwagę umiejętności piłkarza, jego ogromny wkład w mistrzostwo zdobyte przez Legię i doskonały występ w Lidze Mistrzów, włodarze klubu z Łazienkowskiej mieli prawo “targować się” o swojego zawodnika.

W międzyczasie do klubu wpłynęła oferta z rosyjskiego FK Krasnodar. Rosjanie zaoferowali za Vadisa 3,5 miliona euro, do których należało doliczyć dodatkowe dwa miliony w przypadku, gdyby Krasnodar awansował do Ligi Mistrzów. Wszystko układało się doskonale aż do momentu, w którym Odjidja-Ofoe zameldował się na testach medycznych. Rosjanie doszli do wniosku, że ryzyko kontuzji kolana Belga jest zbyt duże i odesłali piłkarza z przysłowiowym “kwitkiem”.

Odjidja-Ofoe jednak w Olympiakosie!

Wielu obserwatorów rynku transferowego sądziło, że w obliczu tego typu wydarzeń Vadis zwyczajnie zostanie w Warszawie, rozegra kolejny doskonały sezon i za rok opuści Ekstraklasę, zasilając kasę zarówno swoją, jak i stołecznego klubu. Stało się jednak inaczej – transfer Belga do Grecji zostanie dziś sfinalizowany, a piłkarz trafi ponownie pod skrzydła starego znajomego – Besnika Hasiego.

Według aktualnych doniesień klubowa kasa Legii Warszawa zostanie uzupełniona o kwotę wspomnianych już w tym artykule dwóch milionów euro oraz ewentualne bonusy w wysokości miliona euro. Sam piłkarz wzbogaci się natomiast o 1.300.000€ netto (plus 200.000€ w bonusach).

Choć trudno dziwić się wysokim ambicjom piłkarza, którego umiejętności uprawniają go do regularnej rywalizacji w Lidze Mistrzów, fanom rodzimego futbolu z pewnością ciężko będzie rozstać się z tak solidną marką.

Czujemy jednak pod skórą, że o tym zawodniku będzie jeszcze głośno. Fakt, że jego gwiazda najjaśniejszym blaskiem rozbłysła właśnie w naszym kraju daje nadzieję, że Ekstraklasa jeszcze nie raz stanie się trampoliną dla kariery najbardziej utalentowanych zawodników.

Vadis Odjidja-Offoe
Vadis Odjidja-Ofoe (foto: Legia.com)
Poprzedni artykułNainggolan zostaje w Romie!
Następny artykułCeballos przyjdzie, kto odejdzie? Zmiany w Realu Madryt!