Czy Vadis Odidja-Ofoe zostanie w Legii?

0
Vadis Odidja-Ofoe

Czy najlepszy piłkarz sezonu w Ekstraklasie zostanie w drużynie mistrza Polski? Sprawdziliśmy jak obecnie kształtuje się sytuacja. Swoje oświadczenia w ostatnich dniach wydali Dariusz Mioduski i Vadis Odidja-Ofoe.

Kilka dni temu wiele źródeł podało informacje o możliwym transferze Vadisa Odidji-Ofoe do Olympiakosu Pireus. Obecny trener greków, Besnik Hasi, sprowadził Belga na Łazienkowską 3 i teraz również chciałby go mieć w swojej drużynie. Taka transakcja z całą pewnością nie spodobałaby się kibicom Legii Warszawa. Odidja-Ofoe w minionym sezonie był niewątpliwym liderem drużyny, to właśnie na nim Jacek Magiera opierał grę całego zespołu.

– Spotkaliśmy się z Vadisem w Warszawie, na ten moment nic nie jest przesądzone. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku dni wszystko się wyjaśni, a piłkarz zostanie w klubie, to bardzo ważny element drużyny. Najważniejsze jest jednak dobro klubu – sprawę na oficjalnej witrynie klubu próbował wyjaśnić prezes Dariusz Mioduski.

Protest czy obowiązek?

Nieco później kibice dowiedzieli się, że piłkarz nie stawił się na zgrupowaniu drużyny w Warce. Wydawało się, że w tej sposób Vadis daje jasny przekaz co do swojej przyszłości, jednak sam zainteresowany postanowił wyjaśnić sprawę poprzez swoje konto na twitterze.

– Nie chcę niczego innego niż być z chłopakami z drużyny na boisku. Moja sytuacja rodzinna nie pozwoliła mi na stawienie się na zgrupowaniu, jednak zrobię co w mojej mocy by jak najszybciej wrócić do pracy i treningów – wyjaśnił piłkarz.

Czy najlepszy zawodnik minionego sezonu w Ekstraklasie pozostanie w polskiej lidze? Na to liczymy, dobrych piłkarzy na naszych rodzimych boiskach w końcu nigdy za wiele.

Poprzedni artykułSparingi klubów Ekstraklasy, część 1
Następny artykułViktor Fischer zasilił szeregi FSV Mainz