Tomasz Cywka – Górna ósemka to dla Wisły Kraków cel minimum

0

Rywalizacja w LOTTO Ekstraklasie wkracza w decydującą fazę – już wyłącznie dwie kolejki dzielą nas od zakończenia rozgrywek w fazie zasadniczej, a następnie nastąpi podział na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową. Musiałaby zdarzyć się katastrofa, aby w górnej “ósemce” nie znalazła się Wisła Kraków. Tymczasem piłkarz tego klubu, Tomasz Cywka, zapewnia, że popularna “Biała Gwiazda” chce grać o coś więcej, niż wyłącznie miejsce w grupie mistrzowskiej.

Wisła Kraków w niedzielę nieoczekiwanie pokonała Legię Warszawa (2:0), dzięki czemu wyraźnie zbliżyła się do wywalczenia miejsca w grupie mistrzowskiej w LOTTO Ekstraklasie. Popularna “Biała Gwiazda” aktualnie zajmuje szóste miejsce w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad Cracovią, która plasuje się na dziewiątej pozycji. Tylko prawdziwa katastrofa spowodowałaby, że Wisła Kraków nie wywalczy miejsca w górnej “ósemce”.

W Krakowie jednak nikt nie będzie świętować po wywalczeniu awansu do grupy mistrzowskiej, a potwierdzają to słowa Tomasza Cywki. Pomocnik zapewnia, że klubie liczy się na coś więcej, niż górna “ósemka”, dlatego awans do niej będzie wyłącznie przepustką do osiągania kolejnych celów. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że planem jest walka o europejskie puchary:

– Gramy w wielkim klubie i cele na pewno są większe, niż tylko awans do górnej ósemki. To jest dla nas absolutny plan minimum, o którym w szatni nawet nie rozmawiamy. Szóste czy siódme miejsce to nie byłby wynik na miarę naszych marzeń. Wymagamy od siebie więcej. Jesteśmy głodni, by zakończyć ligę znacznie wyżej.

Wisła Kraków w 29. kolejce LOTTO Ekstraklasie na własnym stadionie podejmie Lech Poznań. Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 2.80.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułCezary Wilk przegrał z kontuzjami i ogłosił zakończenie kariery
Następny artykułDojdzie do zmiany na stanowisku trenera w Ruchu Chorzów?