Cezary Wilk przegrał z kontuzjami i ogłosił zakończenie kariery

0

Końcu dobiegła piłkarska kariera Cezarego Wilka. 32-letni zawodnik na wtorek zaplanował specjalną konferencję prasową, na której ogłosił, iż z powodu problemów zdrowotnych zdecydował się na zawieszenie butów na przysłowiowym kołku.

Kariera Cezarego Wilka szczególnie w ostatnich latach nie opiewała w wiele występów. Reprezentant Polski nie mógł sobie poradzić z problemami zdrowotnymi, które trapiły go bardzo często. 32-latek w ciągu 18 miesięcy trzykrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, jednak za każdym razem starał się wrócić do pełni sprawności.

W listopadzie 2017 roku Wilk wrócił do treningów, jednak historia nie zakończyła się przysłowiowym “happy endem”. Polski pomocnik we wtorek zwołał konferencję prasową w Saragossie, na której ogłosił zakończenie kariery. Powód nie mógł być inny, jak przytłaczające go problemy zdrowotne:

– Niestety już teraz muszę zakończyć karierę z powodu mojego kolana, które nie zachowuje się tak jakbym sobie tego życzył i wielokrotnie zawiodło mnie na boisku. Po każdym treningu siedziałem w domu z bólem. Tak nie da się funkcjonować, więc to była jedyna decyzja, jaką mogłem podjąć. Kiedy budziłem się w nocy trzy, cztery razy z powodu bólu, wiedziałem, że nie mam wyjścia.

Wilk z Polski wyjechał w 2013 roku, kiedy to przeszedł z Wisły Kraków do Deportivo La Coruna. Defensywny pomocnik dwa lata później został zawodnikiem Realu Saragossa, gdzie rozpoczęły się jego problemy zdrowotne. 32-latek w barwach tego klubu zanotował wyłącznie 13 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułCzy Giorgio Chiellini zagra przeciwko Realowi Madryt?
Następny artykułTomasz Cywka – Górna ósemka to dla Wisły Kraków cel minimum