Dojdzie do zmiany na stanowisku trenera w Ruchu Chorzów?

0

W poniedziałek w mediach związanych z Ruchem Chorzów pojawiła się informacja, jakoby w klubie rozważano możliwość zwolnienia Juana Ramon Rochy. Dla wielu byłaby to absurdalna decyzja, bowiem argentyński szkoleniowiec wykonuje w Chorzowie bardzo dobrą robotę. Tymczasem prezes klubu, Janusz Paterman, zapewnia, że nie dojdzie do zmiany trenera.

Juan Ramon Rocha trenerem Ruchu Chorzów został 10 września 2017 roku – argentyński szkoleniowiec, który wcześniej przez wiele lat pracował w Panathinaikosie, przejął w zespół w bardzo trudnej sytuacji – zarówno finansowej, jak i kadrowej – ale zdołał go na tyle poukładać, że gdyby nie odjęte punkty (-11), to popularni “Niebiescy” mieliby realne szanse na utrzymanie się w Nice 1 Lidze.

Obecnie ich sytuacja nie wygląda jednak zbyt dobrze, bowiem Ruch Chorzów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznej pozycji traci 13 punktów. W poniedziałek pojawiły się doniesienia, że włodarze klubu planują roszadę na stanowisku trenera – Rochę miałby zastąpić Bogusław Pietrzak, który aktualnie pełni funkcję koordynatora ds. drużyn młodzieżowych.

Zapytany o komentarz w tej sprawie prezes Ruchu Chorzów, Janusz Paterman, na łamach “Przeglądu Sportowego” zapewnił, że Rocha może być spokojny o swoją posadę:

– Nie zamierzamy zwalniać Rochy. Przecież nie będę rozstawał się z trenerem po jednej przegranej. Zastanawiamy się nad innymi rozwiązaniami, które mają na celu pomóc drużynie, ale to nie ma nic wspólnego ze zwolnieniem Argentyńczyka.

Ruch Chorzów kolejne spotkanie ma rozegrać 30 marca. Wtedy na wyjeździe zmierzy się z GKS-em Tychy. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 4.50


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułTomasz Cywka – Górna ósemka to dla Wisły Kraków cel minimum
Następny artykułMarzenie, realizm, dzika karta. Który klub wyciągnie pomocną dłoń do Luke Shawa?