Szalony mecz w Łodzi, Polska remisuje z Finlandią

0
dawid-kownacki

W drugim meczu eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy, w kategorii wiekowej U-21, Polska podejmowała rówieśników z Finlandii. Cel był tylko jeden, tylko i wyłącznie zwycięstwo i trzy cenne punkty.

Polacy przed spotkaniem byli zdecydowanym faworytem. Drużyna Czesława Michniewicza w swoim pierwszym meczu pokonała na wyjeździe Gruzję (3:0). Finowie zaledwie zremisowali u siebie z Wyspami Owczymi. Zdanie kibiców podzielali również bukmacherzy. ForBET za zwycięstwo “Biało-Czerwonych” proponował kurs 1.45, za remis 3.95, a za wygraną gości ze Skandynawii 6.00.

Polacy rozpoczęli spotkanie w iście piorunującym stylu. Już w 7. minucie po golu Dawida Kownackiego objęliśmy prowadzenie. Lepszego początku gry nie mogliśmy sobie wyobrazić.

Radość naszych młodych piłkarzy trwała jednak krótko. Minutę później był już remis. Goście wyprowadzili bliźniaczą akcję do naszej i zrobiło się 1:1. Strzelcem gola Sebastian Dahlstrom.

Po stracie gola Polacy wyglądali jak bokser, który otrzymał mocny cios w szczękę. Chwilę później mogło być 2:1, ale dla gości. Musiała minąć dobra chwila zanim nasi młodzieżowcy wrócili do gry. Do przerwy zatem remisowo. Dość niespodziewanie byliśmy świadkami bardzo wyrównanego widowiska.

Początek drugiej odsłony gry to lekka przewaga Polski. W 61. minucie kibice zgromadzeni na stadionie Widzewa Łódź na chwilę zamilkła. Świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Kaan Kairinen i zrobiło się 2:1 dla gości!

W 68. minucie ponownie był remis. Świetnie kontrę rozprowadził Bartosz Kapustka, piłka trafiła na prawą stroną do Konrada Michalaka, który popatrzył się i celnie dograł do Pawła Tomczyka, a napastnik Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonał Markusa Uusitalo.

Trzy minuty drugi raz w tym meczu wyszliśmy na prowadzenie. Kolejne świetne zagranie Kapistki, a do piłki popędził Michalak, który zdaniem sędziego był faulowany w polu karnym gości. To była dość kontrowersyjna decyzja. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kownacki i pokonał golkipera Finów. Było to już czwarte trafienie w drugim spotkaniu tych eliminacji zawodnika Sampdorii.

Jednak w piątkowym meczu wszystko zmieniało się jak w kalejdoskopie. W 76. minucie Finowie wyrównali. Po rzucie rożnym piłkę dość niefortunnie przedłużył Kownacki, ta trafiła do Fredrika Jensena, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do naszej bramki.

Więcej goli tego wieczoru w Łodzi nie zobaczyliśmy. Naszym celem jest awans do finałów mistrzostw Europy, w więc remis ze Skandynawami trzeba rozpatrywać w kategoriach straty punktów. Zespół Czesława Michniewicza będzie miał okazję się zrehabilitować już we wtorek, kiedy to Polskę U-21 czeka wyjazd na Litwę.

W równolegle rozegranym spotkaniu, nasz główny rywal do awansu, czyli Dania zdemolowała Gruzję, wygrywając aż 5:2.

Polska U-21 – Finlandia U-21 3:3 (1:1)

1:0 Kownacki 7′
1:1 Dahlstrom 8′
1:2 Karinen 61′
2:2 Tomczyk 68′
3:2 Kownacki 71′ rzut karny
3:3 Jensen 76′

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.