Udany debiut Czesława Michniewicza, Polska wygrywa z Gruzją

0
dawid-kownacki

Udanie zadebiutował w roli szkoleniowca reprezentacji Polski U-21, Czesław Michniewicz. Jego zespół pokonał w wyjazdowym spotkaniu Gruzję 3:0, dobrze rozpoczynając eliminacje do mistrzostw Europy, które w 2019 roku odbędą się na boiskach Włoch i San Marino.

Przed pierwszym swoim meczem o punkty w roli szkoleniowca kadry U-21, Czesław Michniewicz miał prawdziwy ból głowy z zestawieniem formacji obrony. Ze składu wyleciał Paweł Stolarski, który na wtorkowym treningu doznał stłuczenia golenia prawego podudzia i opuścił zgrupowanie. Wcześniej uraz barku wykluczył z udziału w piątkowym spotkaniu Krystiana Bielika, a Jan Bednarek został powołany przez Adama Nawałkę do pierwszej reprezentacji. Selekcjoner został więc bez trzech z czterech podstawowych obrońców swojej ekipy.

Do Gruzji po 3 punkty

Czesław Michniewicz w debiucie zdecydował się na następującą wyjściową jedenastkę:

Drągowski – Bartosz, Wieteska, Bochniewicz, Gumny – Piotrowski, Żurkowski, Kapustka – Szymański – Kownacki, Zawada.

W pierwszej połowie najpierw dominowała nasza reprezentacja. Pod koniec tej części gry do głosu zaczęli dochodzić Gruzini, którzy stworzyli parę groźnych sytuacji. Do przerwy jednak było 0:0.

Drugą połowę młodzi Polacy zaczęli jeszcze lepiej, a swoją przewagę dość szybko udokumentowali golem. W 58. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Dawid Kownacki.

Napastnik Sampdorii siedem minut później dopisał do swojego dorobku kolejnego gola. Polacy wykonywali rzut rożny, a pod bramką gospodarzy najlepiej znalazł się właśnie Kownacki.

W 71. minucie było już 3:0. Indywidualną akcję przeprowadził Bartosz Kapustka. Zawodnik Freiburga, niepowstrzymywany przez nikogo, wdarł się w pole karne Gruzji i zdobył trzeciego gola.

W tym momencie wiadomo było, że nasi piłkarze już nie dadzą sobie wyrwać niezwykle cennych trzech punktów.

Piątkowym zwycięstwem 3:0 w Gori wBiało-Czerwoni rozpoczęli walkę do o udział mistrzostwach Europy, które w 2019 roku odbędą się we Włoszech i San Marino. Pozostałymi rywalami kadry Michniewicza w eliminacjach są: Dania, Finlandia, Litwa i Wyspy Owcze.

Trzy najlepsze drużyny ME U-21 2019 awansują na Igrzysk Olimpijskich w 2020 w Tokio. W mistrzostwach będą mogli zagrać zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi, a w igrzyskach będą mogli wziąć udział piłkarze z rocznika 1997 i młodsi.

Gruzja U-21 – Polska U-21 0:3 (0:0)

0:1 Kownacki 58′
0:2 Kownacki 65′
0:3 Kapustka 71′