Sonny Kittel potwierdził chęć gry dla Polski. “Tak naprawdę cały czas o tym myślałem”

0

Sonny Kittel jest jednym z najlepszych piłkarzy w tym sezonie na poziomie 2. Bundesligi. Kilkanaście dni temu w niemieckich mediach pojawiła się informacja, że zawodnik FC Inglsotadt chce się starać o polskie obywatelstwo i jest zainteresowany grą w naszej reprezentacji. 25-latek potwierdził to w wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu”.

15 meczów, siedem goli oraz siedem asyst – to bilans Sonny'ego Kittela w tym sezonie. Według informacji niemieckich mediów 25-latek zamierza starać się o polskie obywatelstwo. Zawodnik FC Inglostadt potwierdził to w rozmowie z dziennikarzem “Przeglądu Sportowego”.

Kittel przyznał, że jego zainteresowanie grą w reprezentacji Polski nie jest spowodowane faktem, że nasza kadra wywalczyła przepustkę na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Pomocnik twierdzi, że myślał o tym już od kilku lat, ale na jego drodze stawały problemy zdrowotne:

– Tak naprawdę cały czas o tym myślałem, ale bardzo często byłem… Jak to się mówi w Polsce, verletzung… Kontuzjowany. Miałem cztery poważne operacje. Teraz od dwóch lat jestem wreszcie zdrowy. Trzy miesiące temu zgłosiliśmy się po polskie paszporty z bratem, który też gra w Ingolstadt, w juniorach. Czekamy, kiedy przyjdą. Chyba nie będzie z tym problemu. Nikt z PZPN się do nas jeszcze nie zgłaszał. Gdyby to się stało, byłoby fajnie, ale nie chcę, żeby to brzmiało, jakbym chciał przez prasę robić jakąś presję.

Lider klasyfikacji kanadyjskiej w 2. Buneslidze zdaje sobie sprawę z tego, że otrzymanie polskiego paszportu automatycznie nie da mu powołania do reprezentacji, a musi sobie na to zasłużyć dobrą grą, a najlepiej strzelaniem bramek:

– Ja muszę patrzeć na to, żeby dobrą grą w Ingolstadt na to zasłużyć. Jeśli będę zdobywał bramki i pojawi się opcja, żebym dostał powołanie do reprezentacji Polski, będę się bardzo cieszył i na pewno przyjadę.

Kittel w przeszłości był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Niemiec, w których łącznie zanotował 19 meczów, w których strzelił cztery bramki. Występy w młodzieżowej kadrze nie stoją na przeszkodzie, aby zawodnik w seniorskiej piłce mógł zagrać w innej reprezentacji.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułHiszpański Łącznik – biorę za rogi hiszpańską Primera Division, 14. kolejka
Następny artykułKapitan Tsubasa wróci na mundial w Rosji