Sonny Kittel chce grać w reprezentacji Polski. Niemiec złożył wniosek o paszport

0

Według informacji niemieckiego dziennika “Donaukurier”, Sonny Kittel, chce grać dla reprezentacji Polski. Pomocnik miał już złożyć wniosek o polski paszport.

Sonny Kittel to zawodnik, który w Eintrachcie Frankfurt przeszedł przez wszystkie szczeble juniorskiej piłki. Wszystko wskazywało, że będzie to piłkarz przez lata grający w tym zespole, ale na jego drodze stanęły kontuzje. Wprawdzie pomocnik w pierwszej drużynie zadebiutował w wieku 17 lat, to jego kariera nie potoczyła się tak, jak oczekiwano.

Rozwój zawodnika zatrzymały kontuzje kolana, które przytrafiły mu się już czterokrotnie i stracił przez nie prawie trzy lata. Kittel w 2016 roku postanowił zrobić krok w tył i odszedł z Eintrachtu Frankfurt do FC Inglostadt. Teraz 24-latek jest najlepszym zawodnikiem na zapleczu Bundesligi. Pomocnik w 14 meczach zdobył siedem bramek oraz zanotował taką samą liczbę asyst.

Kittel jako nastolatek był powoływany do juniorskich reprezentacji Niemiec, ale ze względu na kontuzje wypadł z radaru szkoleniowców. 24-latek nie ma jakichkolwiek szans na grę w pierwszej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów i szuka dla siebie alternatywy.

Dziennik “Donaukurier” poinformował, że Kittel zamierza do siebie przekonać selekcjonera Biało-czerwonych, Adama Nawałkę. Zawodnik FC Inglostadt miał już złożyć wniosek o polski paszport. Nie będzie on miał problemów z jego otrzymaniem, bowiem choć urodził się w Niemczech, to jego rodzice są Polakami.

Jeśli mowa o grze Kittela w reprezentacji Polski, to warto przytoczyć wypowiedzi prezesa PZPN, Zbigniewa Boniek, który jest przeciwny takim rozwiązaniom:

–  My mamy inną filozofię, według której w reprezentacji Polski chcemy grać wyłącznie Polakami. Problem mamy z tym, że w Niemczech mieszka obecnie wielu naszych rodaków, mówiących w naszym języku, a Niemcy chcą nam ich najzwyczajniej w świecie zabrać. W eliminacjach do mistrzostw Europy w naszej kadrze U-17 grał np. bramkarz, który w trakcie tego turnieju otrzymał powołanie do reprezentacji U-17 Niemiec. Gdy przyszedłem do związku to powiedziałem jasno: Obraniak, Perquis, Boenisch i Polański są Polakami, grają w kadrze i my ich nie dotykamy, natomiast nie będziemy robili Polaka z kogoś obcego tylko dlatego, że jest dobry.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułZlatan Ibrahimović przeszedł do historii Ligi Mistrzów
Następny artykułPSG demolując Celtic pobiło rekord Ligi Mistrzów