Serie A – Wojciech Szczęsny zawiódł w polskim meczu

0
wojciech szczęsny

Sampdoria ku zaskoczeniu kibiców pokonała 3:2 Juventus Turyn. Najsłabszym zawodnikiem w drużynie gości był Wojciech Szczęsny. Z kolei Bartosz Salamon doznał poważnej kontuzji i będzie musiał przejść operację.

Sampdoria – Juventus

Sampdoria ma naprawdę udany sezon i co prawda rzadko wszyscy trzej Polacy znajdują się na raz w wyjściowej jedenastce, to jednak każdy z nich miał swój niemały wkład w dobre wyniki zespołu. Mecz z Juventusem rozpoczął od pierwszej minuty tylko Bartosz Bereszyński, ale już w 28. minucie na boisku pojawił się również Karol Linetty, który zmienił kontuzjowanego Dennisa Praeta. Z kolei w bramce drużyny z Turynu stanął Wojciech Szczęsny.

Gospodarze w pierwszej połowie w zasadzie byli tylko tłem dla Juventusu, który raz za razem przeprowadzał akcje, z których jednak niewiele wynikało. Z ośmiu uderzeń tylko jedno leciało w światło bramki. Sampdoria jednak oddała zaledwie jeden strzał. Niecelny.

Wydawało się, że gol dla Juventusu to tylko kwestia czasu, ale przerwa bardzo pozytywnie podziałała na gospodarzy, ponieważ na drugą połowę wyszła zupełnie inna drużyna. W 52. minucie Duvan Zapata głową dał prowadzenie Sampdorii po tym, gdy piłka trafiła do niego po niefortunnym jej wybiciu przez jednego z rywali.

W 71. minucie Gaston Ramirez wyłożył piłkę, a tę z linii pola karnego pięknie uderzył Lucas Torreira. Piłka wpadła do bramki między słupkiem a interweniującym Szczęsnym.

Osiem minut później było już 3:0! Piłka zagrana z rzutu wolnego przeleciała nad wszystkimi piłkarzami i trafiła pod nogi Fabio Quagliarelli. Ten zagrał ją przed bramkę, a tam tylko dostawił nogę Gian Marco Ferrari.

Juventus wydawał się bezradny i piłkarze Starej Damy oprzytomnieli dopiero po stracie trzeciego gola, ale było już za późno, żeby odwrócić losy meczu. Trzeba jednak przyznać, że bardzo się o to goście starali, ponieważ w doliczonym czasie gry udało im się strzelić nie jedną, a dwa gole. Najpierw Gonzalo Higuain wykorzystał rzut karny, a potem Paulo Dybala przypomniał sobie jak się strzela gole i z linii pola karnego pokonał Emiliano Viviano. Ostatecznie jednak to Sampdoria wygrała 3:2 i mając osiem zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki zajmuje już piąte miejsce w tabeli Serie A.

Polacy w Serie A

Oprócz trójki z Sampdorii i Wojciecha Szczęsnego w Juventusie, których losy znajdziecie wyżej, Bartosz Salamon został zmieniony w przerwie meczu Spal – Fiorentina. Po meczu okazało się, że 26-letni piłkarz doznał złamania kości policzkowej. Zawodnik przejdzie operację, a po powrocie na boisko będzie musiał występować w masce. W drużynie gości tradycyjnie spotkanie z ławki oglądał Bartłomiej Drągowski. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Z kolei w drużynie Chievo Mariusz Stępiński pojawił się na boisku dopiero w 75. minucie. Jego zespół zremisował w Turynie 1:1 z Torino.

W sobotę gola na wagę trzech punktów zdobył dla Napoli Piotr Zieliński.