Serie A – Gol Piotra Zielińskiego dał zwycięstwo w meczu z Milanem

0
piotra zielińskiego

Napoli pokonało Milan 2:1 po bramkach Lorenzo Insigne i Piotra Zielińskiego, a Roma w derbach Rzymu w takim samym stosunku wygrała z Lazio.

AS Roma – Lazio Rzym

Derby Rzymu w trzynastej kolejce Serie A to pojedynek drużyn ze ścisłej czołówki, które dzielił tylko jeden punkt. W razie zwycięstwa Lazio mogło zwiększyć przewagę nad Romą, a ta mogła wyprzedzić rywali zza miedzy o dwa punkty i zrównać się z Interem.

Obie drużyny walczyły jak równy z równym, a mecz obfitował w akcje i strzały. O wyniku zadecydowała jednak skuteczność. Piłkarze Lazio mimo wielu prób tylko dwukrotnie trafiali w światło bramki, co nie mogło dać im zwycięstwa w tak ważnym meczu. Roma też nie grzeszyła skutecznością, ale cztery minuty na początku drugiej połowy zadecydowały o ich końcowym sukcesie.

W 49. minucie Aleksandar Kolarov przewrócony w polu karnym, a arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Diego Perotti.

W 53. minucie było już 2:0. Perotti zagrał do Radji Nainggolana, a ten płaskim strzałem sprzed pola karnego pokonał Thomasa Strakoshę.

Lazio odpowiedziało w 72. minucie golem Ciro Immobile z rzutu karnego, ale tylko na tyle było ich stać. Roma wygrała 2:1 i na kilka godzin zasiadła na fotelu lidera Serie A.

Napoli – AC Milan

Milan zajmował co prawda przed tą kolejką siódme miejsce, ale do piątego Lazio tracił aż 9 punktów. Napoli z kolei z dwoma remisami i dziesięcioma zwycięstwami pewnie lideruje Serie A.

Od początku meczu wyraźna była przewaga gospodarzy, którzy co chwilę stwarzali mniejsze lub większe zagrożenie pod bramką rywali. Goście nie oddali w pierwszej połowie ani jednego celnego strzału na bramkę Pepe Reiny, a gospodarze średnio co kilka minut sprawdzali dyspozycję Gianluigiego Donnarummy.

W 33. minucie świetnym podaniem popisał się Jorginho. Piłka wylądowała na nodze Lorenzo Insigne, który w sytuacji sam na sam strzelił poza zasięgiem rąk bramkarza gości. Sędzia co prawda początkowo pokazywał pozycję spaloną, ale dzięki VAR gol został uznany i w ten sposób Napoli objęło zasłużone prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą Insigne po raz kolejny znalazł się w sytuacji sam na sam z Donnarummą, ale tym razem filigranowy Włoch, który odpoczął w przerwie reprezentacyjnej, trafił tylko w słupek.

W drugiej połowie Milan starał się coś wskórać atakiem pozycyjnym, ale zupełnie nic z tego nie wychodziło. Drużyna z Mediolanu faktycznie miała sporą przewagę w posiadaniu piłki i sytuacjach bramkowych, ale widać było brak pomysłu na przełamanie obrony Napoli.

Gospodarze polegali na kontratakach i to po raz kolejny przyniosło skutek. W 69. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Marka Hamsika. I już cztery minuty później Polak podwyższył prowadzenie Napoli. Dries Mertens zagrał idealnie w tempo do wychodzącego na czystą pozycję Zielińskiego, a ten płaskim strzałem zmieścił piłkę między nogami bramkarza.

Jak się potem okazało był to kluczowy gol, ponieważ w już doliczonym czasie gry Milanowi w końcu coś się udało i Alessio Romagnoli zaskoczył Pepe Reinę uderzeniem z dystansu dając gościom nikłe nadzieje na jeden punkt. Czasu już jednak nie starczyło i mecz zakończył się zwycięstwem Napoli 2:1.