Romeo Jozak nowym trenerem Legii Warszawa!

0
Romeo Jozak

Zgodnie z poranną zapowiedzią poznaliśmy nazwisko nowego trenera Legii Warszawa. Został nim Romeo Jozak, piłkarskim kibicom znany jako dotychczasowy dyrektor sportowy chorwackiego Dinama Zagrzeb.

Na krótko po oficjalnym komunikacie Legii Warszawa, z którego dowiedzieliśmy się o zakończeniu współpracy z Jackiem Magierą i dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem, na Twitterze rozgorzała dyskusja na temat nazwiska potencjalnego następcy Magiery.

Dwiema najczęściej przewijającymi się kandydaturami był Portugalczyk Paulo Bento oraz wspomniany na wstępie Romeo Jozak. Jako pierwszy nazwisko nowego szkoleniowca “wojskowych” podał jak zwykle dobrze zorientowany w sytuacji Krzysztof Stanowski. Wraz z Jozakiem w stołecznym klubie pojawią się asystent trenera Dean Klafurić, oraz nowy dyrektor akademii Ivan Kepcija.

Romeo Jozak, czyli niezwykle barwna postać

Jozak dotychczas związany był z chorwackim klubem Dinamo Zagrzeb, w którym pełnił funkcję dyrektora sportowego. Trzy lata temu przymierzano go do objęcia tego stanowiska w Arsenalu Londyn, jednak ostatecznie pomysł ten nie doczekał się spełnienia. Oprócz działalności w Dinamie, Romeo Jozak zatrudniony jest w chorwackiej federacji, gdzie – zgodnie z tym, o czym sam wielokrotnie wspominał w wywiadach – jego misją jest rozwój tamtejszej piłki.

W jednej ze swoich wypowiedzi podkreślał, że najważniejszym czynnikiem, który determinuje sukces klubu piłkarskiego, jest skuteczny i dobrze rozwinięty skauting odnoszący się nie tyle do piłkarzy, co trenerów. Jego zdaniem wybór dobrego fachowca, który pasuje do tak często wspominanych w dzisiejszych czasach filozofii i specyfiku klubu, to nieodłączny element drogi na szczyt.

Wypowiedź ta może być o tyle kontrowersyjna, że w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką, Jozak nie miał przyjemności pełnić funkcji trenera pierwszego zespołu. Niemalże natychmiast pojawiły się pytania odnośnie tego, czy wybór osoby bez większego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu drużyny jest właściwą decyzją.

Cóż, pozostaje nam jedynie czekać na efekty pracy nowego szkoleniowca Legii Warszawa. Pole do wprowadzenia zmian mających na celu poprawę gry “wojskowych” ma bowiem całkiem spore.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułProblemy zdrowotne Igora Angulo. Czeka go dłuższa przerwa?
Następny artykułForBET – Moc bonusów i promocji na wyciągnięcie ręki!