Rewolucja w Legii – Magiera i Żewłakow za burtą!

0
Jacek Magiera

Środowy poranek przyniósł nam naprawdę sensacyjne wieści. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, który pojawił się na stronie legia.com, od 13 września zarówno dotychczasowy trener Legii Warszawa Jacek Magiera, jak i Dyrektor Sportowy Michał Żewłakow, przestaną pełnić swoje obowiązki!

Do niedawna jeszcze nic nie wskazywało na to, aby Jacek Magiera miał żegnać się ze swom stanowiskiem. Co prawda rozczarowujące wyniki “wojskowych” co i raz przywoływały głosy, jakoby szatni miała przydać się zmiana, jednak prezes klubu Dariusz Mioduski szybko ucinał te spekulacje. Jeszcze 8 sierpnia na swoim koncie na Twitterze wystosował komunikat, z którego wynikało, że Magiera ma jego pełne poparcie.

Dzisiejszego poranka spadły na nas jednak niezwykle zaskakujące wieści. W treści komunikatu, który ukazał się na łamach portalu legia.com czytamy, że od 13 września ze swoimi stanowiskami pożegnają się dotychczasowy trener, Dyrektor Sportowy Michał Żewłakow, asystent trenera Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego – Sebastian Krzepota.

Dariusz Mioduski swoją decyzję skomentował w następujący sposób.

– Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje.

Prezes na koniec dodał, podziękował byłym już członkom sztabu za zaangażowanie w rozwój klubu i życzył im kolejnych sportowych sukcesów.

– Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza.

Nazwisko nowego trenera jeszcze dziś!

W oficjalnym komunikacie dotyczącym zakończenia współpracy z wyżej wymienionymi członkami sztabu pojawia się również informacja, że jeszcze dziś zostanie podane do wiadomości publicznej nazwisko nowego trenera. Póki co ciężko wytypować szkoleniowca, który jest najbliżej objęcia tego stanowiska, na szczęście jednak włodarze klubu z Łazienkowskiej nie będą długo trzymali nas w niepewności.

Nowego trenera mamy poznać w godzinach popołudniowych. Możecie być pewni, że czym prędzej Was o tym powiadomimy!

Foto: Legia.net


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
ŹRÓDŁOlegia.com
Poprzedni artykułOdrodzenie Barcelony to zasługa systemu Ernesto Valverde
Następny artykułLiga Typerów Gol.pl: 1 kolejka – środa