PSG demolując Celtic pobiło rekord Ligi Mistrzów

0
rekord ligi mistrzów

Zwycięstwo 7:1 nad Celticiem pozwoliło drużynie z Paryża pobić rekord Ligi Mistrzów pod względem największej liczby strzelony goli w fazie grupowej. PSG dokonało tego mając jeszcze ostatnią kolejkę przed sobą.

Spotkanie z Celticiem zaczęło się w niespodziewany sposób. Goście już w 56. sekundzie wyszli bowiem na prowadzenie. Podziałało to jednak na gospodarz jak płachta na byka i do przerwy, po bramkach Edinsona Cavaniego, Kyliana Mbappe i dwóch Neymara, było już 4:1. W 75. minucie gol Marco Verattiego nie tylko podwyższył wynik na 5:1, ale też był już 22. trafieniem PSG w fazie grupowej. Tym samym Paryżanie pobili rekord 21 goli strzelonych w zeszłym roku przez Borussię Dortmund.

W meczu kolejne dwa gole zdobyli jeszcze Cavani i Dani Alves, co pozwoliło wyśrubować rekord. Nie można też zapomnieć, że była to dopiero piąta kolejka fazy grupowej. PSG w ostatnim meczu pojedzie do Monachium, by zagrać z Bayernem. W pierwszym meczu drużyna Unaia Emery'ego pokonała zespół Roberta Lewandowskiego 3:0.

Ale nie był to jedyny rekord, który padł w tym meczu. Bramka Celticu, którą zdobył Moussa Dembele, była pierwszym golem straconym przez PSG w tej edycji Ligi Mistrzów. Co więcej, był to najszybciej stracony gol przez francuską drużynę w historii tych rozgrywek.

Było to również najwyższe domowe zwycięstwo PSG w Lidze Mistrzów. W dwumeczu Paryżanie pokonali Celtic 12:1.

W niedzielę PSG czeka trudne spotkanie w Ligue 1. Ich rywalem będzie Monaco. Mimo, że drużyna Kamila Glika będzie gospodarzem tego spotkania, faworytami są goście. Fortuna za zwycięstwo PSG oferuje kurs 1.59. Remiz wyceniany jest na 4.45, a zwycięstwo gospodarzy na 5.50.

Poprzedni artykułSonny Kittel chce grać w reprezentacji Polski. Niemiec złożył wniosek o paszport