W Krakowie wierzą w hiszpański warsztat. Joan Carrillo zostanie nowym trenerem Wisły

0

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek zdradzono, kto zostanie nowym trenerem Wisły Kraków. Przy Reymonta 22 postawiono na kolejnego hiszpańskiego szkoleniowca – Joana Carrillo. 49-latek pracę rozpocznie od 1 stycznia 2018 roku.

W niedzielę jedną z najciekawszych, a zarazem najbardziej zaskakujących informacji, było zwolnienie Kiko Ramireza z Wisły Kraków. Popularni “Wiślacy” pod wodzą Hiszpana radzili sobie co najmniej solidnie, ale seria trzech meczów bez wygranej zadecydowała o jego zwolnieniu.

Przy Reymonta 22 wciąż wierzy się w hiszpański warsztat – potwierdza to fakt, ze następnym szkoleniowcem Wisły Kraków będzie rodak Ramireza. W poniedziałek poinformowano, że trenerem pierwszej drużyny zostanie Joan Carrillo. 49-latek funkcję tę będzie pełnić od 1 stycznia 2018 roku, a jego kontrakt będzie obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku.

Carrillo trenerską pracę rozpoczął w Espanyolu Barcelona, czyli klubie, w którym wcześniej był piłkarzem. Hiszpan w latach 2010-2011 był w tej drużynie asystentem obecnego szkoleniowca Tottenhamu Hotspur, Mauricio Pochettino. Następnie, przez trzy lata, funkcję asystenta Paulo Sousy pełnił w Videotonie. 49-latek następnie samodzielnie prowadził zespół – pomimo zdobycia mistrzostwa Węgier w sezonie 2014/2015 nie postanowiono z nim przedłużyć współpracy. Katalończyk później pracował w Almerii, ale został zwolniony już po 11 meczach.

Ostatnim trenerskim przystankiem Carrillo był Split, gdzie prowadził miejscowy Hajduk. Hiszpan szkoleniowcem tego klubu był od 5 grudnia 2016 roku, a zwolniony został ponad miesiąc temu. Hajduk w poprzednim sezonie zdobył brązowy medal, ale w tej kampanii grał poniżej oczekiwań.

Carrillo już rok temu był głównym kandydatem do przejęcia Wisły Kraków – wtedy jednak nie doszło do porozumienia i zatrudniono Ramireza. Przed tym, jak 49-latek rozpocznie pracę w Grodze Kraka, drużynę w dwóch tegorocznych meczach poprowadzi Radosław Sobolewski, któremu pomagać będzie Kazimierz Kmiecik.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułRozlosowano 1/16 finału Ligi Europy. Hitem starcie Napoli z RB Lipsk
Następny artykułCzy Jurgen Klopp postąpił słusznie rotując składem na derby Liverpoolu?