Prezes Pogoni Szczecin pewny utrzymania. “Nie ma zagrożenia, że będziemy świętować jubileusz na zapleczu ekstraklasy”

0
pogoń-bruk-bet

Pogoń Szczecin znalazła się na ostrym zakręcie. Drużyna, która miała się bić o miejsce w grupie mistrzowskiej, aktualnie jest czerwoną latarnią LOTTO Ekstraklasy. Tymczasem prezes Pogoni Szczecin, Jarosław Mroczek zapewnia, że jego drużyna nie spadnie z ligi.

Ostatnie miejsce w LOTTO Ekstraklasie, odpadnięcie z Pucharu Polski po porażce z Bytovią Bytów, oczekiwanie na zwycięstwo od sierpnia – to są fakty, które bez wątpienia nie napawają optymizmem włodarzy Pogoni Szczecin. Prezes Jarosław Mroczek jest jednak przekonany, że wyniki wreszcie przyjdą:

– Wszystkie decyzje, jakie podejmujemy, są po to, żeby wytworzyć spokój, pozytywną atmosferę oraz wiarę wokół drużyny. Jestem przekonany, że zmiana jest możliwa pomimo wszystkich ostrych komentarzy. Pogoń zacznie grać i przyniesie nam wiele radości.

W Szczecinie podjęto już kroki, które mają spowodować, że drużyna zacznie grać na oczekiwanym poziomie. Między innymi zamrożono połowę pensji zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu. Mroczek zdradził, co było powodem takiej decyzji:

– Podjęliśmy tę decyzję nie ze względu na zawodników, a ze względu na dziennikarzy i kibiców. Publiczność wyładowywała negatywną energię na piłkarzach i chcieliśmy, żeby przestała po nich “skakać”. Wiedzieliśmy, że będziemy krytykowani i padnie wobec nas wiele niecenzuralnych słów. Przeżyliśmy i dzięki temu zdjęliśmy presję z zawodników.

Chociaż w mediach spekulowano o zwolnieniu, to jednak wciąż trenerem Pogoni Szczecin pozostaje Maciej Skorża. Sternik klubu przyznał, że nie było tematu zakończenia z nim współpracy:

– Nie było mowy o rozstaniu się z trenerem Skorżą, ponieważ wiemy, jakie ma umiejętności. Słyszałem głosy, że gdyby miał honor, to podałby się do dymisji. On nas pytał, czy chcemy z niego zrezygnować. Odpowiedzieliśmy, że nie. Trener Skorża obejmuje o wiele szerszy aspekt niż tylko przygotowanie fizyczne. Ponosi za nie odpowiedzialność, ale to nie był wystarczający powód, żeby rozwiązywać umowę.

Pogoń Szczecin po 13. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Mroczek nie martwi się spadkiem, gdyż jest przekonany, że jego drużyna tego uniknie:

– Nie ma zagrożenia, że będziemy świętować jubileusz na zapleczu ekstraklasy. 80 procent sukcesu jest w głowie i wydaje mi się, że przez ostatnie dni coś w tym temacie zmieniliśmy.

Podopieczni Skorży o pierwsze zwycięstwo od sierpnia powalczą już w piątek. Czeka ich trudne zadanie, bowiem na wyjeździe zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. Szczecinianie nie są faworytem tego meczu, bowiem bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 3.15.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułDawid Kownacki rozwija się we Włoszech. “Pracuję na własne nazwisko”
Następny artykułDiafra Sakho nalega. Senegalczyk chce zmienić klub