Oleksiy Khoblenko nowym napastnikiem Lecha

0
Oleksiy Khoblenko

Lech zdecydował się na wypożyczenie 23-letniego napastnika z Czornomorca Odessa. Jeżeli Oleksiy Khoblenko sprawdzi się przy Bułgarskiej, pod koniec sezonu “Kolejorz” będzie mógł skorzystać z opcji pierwokupu.

Włodarze Lecha Poznań podczas zimowego okienka transferowego nie próżnują i dokonali już trzeciego transferu. Najpierw na Bułgarską trafił Thomas Rogne, a później przyszedł czas na Piotra Tomasika. Po tym, jak solidnie wzmocniono formację defensywną, skupiono się na sprowadzeniu piłkarza, który może zapewnić drużynie kilka bramek. Oleksiy Khoblenko to 23-letni napastnik, który w tym sezonie ligi ukraińskiej rozegrał osiem spotkań podczas których zdobył raptem jedną bramkę, ale w Poznaniu wierzą w jego umiejętności. Wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski, nie ukrywał, że liczy na Ukraińca, który ma powalczyć z Christianem Gytkjaerem o miejsce w pierwszym składzie.

Oleksiy Khoblenko ma pół roku na udowodnienie swoich umiejętności. Jeżeli włodarze “Kolejorza” będą zadowoleni z jego postawy, mogą skorzystać z opcji pierwokupu i podpisać z nim trzyletnią umowę. Tuż po związaniu się z Lechem Ukrainiec nie ukrywał radości i zdradził, że zamierza pozostać na Bułgarskiej przez wiele lat:

– Moje pierwsze wrażenia są świetne, bardzo cieszę się z tego, że trafiłem do Lecha. Wiem, że to klub, który wychował wielu świetnych piłkarzy, a obecnie ma bardzo mocną kadrę, która będzie walczyć o mistrzostwo kraju. Wierzę, że będę bardzo ważną częścią historii Lecha.

Młody napastnik szansę debiutu w Lechu Poznań może dostać już 11 lutego, kiedy to “Kolejorz” na wyjeździe zmierzy się z Arką Gdynia. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs  2,25.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułDaniel Łukasik podpisał nowy kontrakt
Następny artykułFantasy Premier League – czas na GW23 w lidze Gol.pl