Piotr Tomasik został piłkarzem Lecha Poznań

0

Już kilkanaście dni temu dochodziły do nas z każdej strony informacje, że Piotr Tomasik jest bardzo blisko dołączenia do Lecha Poznań – do oficjalnego potwierdzenia tego transferu brakowało porozumienia obu stron – popularnego “Kolejorza” z Jagiellonią Białystok. Doszło do niego w czwartek i obrońca został przedstawiony w nowym zespole.

Piotr Tomasik to zawodnik, który przez lata błąkał się po klubach z zaplecza LOTTO Ekstraklasy, a dopiero niedawno zaczął prosperować ku temu, aby być solidnym obrońcą na poziomie najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Przełomowym momentem dla niego był 2015 rok, kiedy to za 125 tysięcy euro przeszedł z Podbeskidzia Bielsko-Biała do Jagiellonii Białystok.

Trzy lata od zmiany barw klubowych Tomasik jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym, lewym obrońcą występującym w Ekstraklasie. 30-latek za sprawą dobrych występów w Jagiellonii Białystok zasłużył sobie na transfer do Lecha Poznań – klubu, który ma być najpoważniejszym rywalem Legii Warszawa w drodze po mistrzostwo Polski.

Tomasik przeszedł do Lecha Poznań na zasadzie transferu definitywnego (jak na razie nie ujawniono kwoty) i podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku. Wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski, zdradził, co było powodem ściągnięcia tego zawodnika do stolicy Wielkopolski:

– To doświadczony Polak. Potrafi grać ofensywnie, a to jest dla nas niezwykle istotne. Pokazał to najlepiej w poprzednim sezonie, w którym dziewięć razy asystował przy bramkach kolegów. Chcemy takich obrońców, którzy potrafią to robić. Tego też oczekujemy od naszych defensorów. Poza bronieniem zależy nam na tym, żeby potrafili też atakować. Tomasik do tego profilu doskonale pasuje.

30-latek w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy na boisku pojawił się jedynie dziewięć razy. Jego nieobecność w kilku spotkaniach była spowodowana problemami zdrowotnymi. Tomasik szansę debiutu w Lechu Poznań może dostać już 11 lutego, kiedy to “Kolejorz” na wyjeździe zmierzy się z Arką Gdynia. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 2.25.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułCarlo Ancelotti zostanie trenerem Arsenalu?!
Następny artykułFlavio Paixao na dłużej w Lechii Gdańsk