Thomas Rogne pierwszym zimowym wzmocnieniem Lecha Poznań

0

Lech Poznań dokonał pierwszego wzmocnienia podczas zimowego okienka transferowego. Thomas Rogne pierwszego stycznia 2018 roku przejdzie do popularnego “Kolejorza” na zasadzie wolnego transferu.

Trzecia drużyna ubiegłego sezonu LOTTO Ekstraklasy podczas obecnego okienka transferowego dokonała ośmiu transferów. Włodarze Lecha Poznań na tym nie poprzestali i wzmacniają zespół już na najbliższy rok rok. Od pierwszego stycznia zawodnikiem “Kolejorza” będzie Thomas Rogne, któremu wtedy wygaśnie kontrakt z IFK Gotebork i do Poznania przeniesie się jako wolny piłkarz.

Dwukrotny reprezentant Norwegii w dotychczasowej karierze największe sukcesy święcił, gdy był zawodnikiem Celticu Glasgow. Rogne w Szkocji występował w latach 2010-2013. 27-latek w tym czasie zanotował 65 meczów, w których strzelił trzy bramki i zaliczył jedną asystę. Norweg w barwach “The Bhoys” został mistrzem Szkocji, a także wygrał puchar tego kraju.

Rogne od 2015 roku występuje w IFK Goteborg. Środkowy obrońca zdecydował się nie przedłużać umowy z tym zespołem i od pierwszego stycznia 2018 roku będzie zawodnikiem Lecha Poznań. Norweg z polskim zespołem podpisał czteroletni kontrakt.

– Jestem podekscytowany i czuję się dumny, że będę częścią tak dużego klubu. Klubu z długoletnią historią, z oddanymi kibicami oraz pięknym stadionem. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. O polskiej lidze wiem już trochę, ponieważ grałem przeciwko polskiej drużynie, Piastowi Gliwice w kwalifikacjach do Ligi Europy – powiedział Rogne po podpisaniu kontraktu.

Poprzedni artykułPepe, Suarez i spółka. Oto najbardziej kontrowersyjni piłkarze
Następny artykułHasan Salihamidzić nowym dyrektorem sportowym Bayernu