Mundial 2018: Szwecja – Szwajcaria (relacja na żywo)

0
szwecja - szwajcaria

Przed nami ostatni dzień meczów 1/8 finału na mundialu w Rosji. O godz. 16 zmierzą się reprezentacje Szwecji i Szwajcarii. Dla każdej z tych drużyn awans do ćwierćfinału będzie dużym sukcesem, możemy więc nastawić się na mecz walki. Zapraszamy na naszą relację na żywo. Kto okaże się zwycięzcą meczu Szwecja – Szwajcaria? Przekonamy się już niedługo!

ZOBACZ nasze typy do meczu: Kolumbia – Anglia

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU. Szwecja – Szwajcaria 1:0 Po bardzo przeciętnym spotkaniu, w którym emocji było jak na lekarstwo, Szwecja wygrywa ze Szwajcarią po strzale Forsberga. Było w tym dużo szczęścia, ponieważ piłka odbiła się od jednego z rywali i zmyliła bramkarza, który gdyby nie to na pewno obroniłby ten strzał. Szwedzi w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą meczu Kolumbia – Anglia, który zacznie się o godz. 20.

90'+6 – Toivonen prosto w bramkarza i sędzia kończy mecz.

90'+5 VAR pokazał jednak, że faul był przed polem karnym, a więc mamy rzut wolny. Nic to jednak nie zmienia, bo czas gry skończył się, więc po tym rzucie wolnym zapewne zabrzmi ostatni gwizdek.

90'+3 – Rzut karny dla Szwecji! Szwajcaria atakowała, ale Szwedzi wyszli z kapitalnym kontratakiem. Olsson wyszedł sam na sam z Sommerem, ale faulował go Lang. Szwajcar zobaczył czerwoną kartkę, a arbiter podyktował jedenastkę dla Szwedów.

90'+1 – Rodrigues zagrał dobrą piłkę w pole karne. Głową groźnie strzelał Seferović, ale Olsen był na posterunku.

89′ – A jednak gol nic nie zmienił. Huraganowych ataków Szwajcarii nadal nie widzimy, a została im już minimalna ilość czasu.

85′ – Dogranie Rodriguesa w pole karne, ale do nikogo.

82′ – Podwójna zmiana Szwedów. Bohater – póki co – meczu, Forsberg, opuszcza boisko razem z Lustigiem. Zastępują ich Olsson i Krafth.

79′ – Forsberg uratował teraz swoją drużynę przed stratą bramki! Po rzucie rożnym dobry strzał głową oddał Embolo, ale Forsberg własnym ciałem zagrodził jej drogę do bramki.

73′ – Dwie zmiany w reprezentacji Szwajcarii: boisko opuścili Zuber i Dzemaili, a na murawę weszli Embolo i Seferović.

Gol Forsberga na 1:0:

70′ – Gol Szwedów otworzył nam to spotkanie i zatrzymał ziewanie. Szwajcarzy muszą teraz zaatakować i od razu chętniej to robią. Szwedzi z kolei będą mieli dzięki temu nieco więcej miejsca.

66′ – Niemożliwe stało się faktem: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL! Po strzale Forsberga piłka leciała w sam środek i Sommer spokojnie złapałby piłkę, ale ta po drodze odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do siatki zaskoczonego bramkarza. Szwecja prowadzi 1:0.

64′ – Nie.

63′ – “Rajd” Forsberga zakończony faulem przy polu karnym. Czy to ten moment?

61′ – Niezła akcja Szwajcarów, ale nie zakończona strzałem, bo jeden z nich w ogóle nie trafił w piłkę… To potwierdza poniższą tezę.

57′ – Internauci zaczynają zbierać podpisy nad petycją, żeby w drugiej połowie tego meczu obowiązywała już zasada złotego gola. Ma to sens, ale wątpimy, żeby choćby ten jeden gol miał paść.

53′ – Szwajcarzy nieco przycisnęli, ale Olsen dobrze sobie radzi, gdy piłka zmierza w jego kierunku.

51′ – Szwedzcy kibice wydają się jacyś tacy znajomi…

49′ – To niemożliwe, żeby piłkarze cały mecz strzelali tak wysoko nad bramką. A jednak… Toivonen wzmocnił nasze przekonanie, że na boisku są drużyny futbolu amerykańskiego zaprogramowane na kopanie nad poprzeczką.

47′ – Chciałem coś napisać o dośrodkowaniu Szwedów z rzutu wolnego w pole karne, ale i tak wiecie już, że do niczego ciekawego to nie doprowadziło…

46′ – Zaczynamy drugą połowę!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Piłkarze obu drużyn stworzyli kilka dobrych sytuacji, ale ich kończenie akcji stoi dzisiaj na tragicznym poziomie. Piłka po obu stronach mija bramki nie o centymetry, a o metry. Szwecja – Szwajcaria 0:0

42′ – Berg tak bardzo chciał zatrzymać Djourou, że prawie zdarł z niego spodenki.

40′ – Forsberg z rzutu wolnego chciał przelobować mur, ale jeden ze skaczących obrońców musnął piłkę i ta mogła zaskoczyć bramkarza. Wyleciała jednak na rzut rożny, który jak zwykle nie przyniósł żadnego zagrożenia. Szwedzi odzyskali jednak piłkę i ta trafiła na piąty metr do Lustiga, który niepilnowany fatalnie trafił w piłkę i ta poleciała w niebo.

37′ – Dwójkowa akcja Szwajcarów, którzy łatwo rozmontowali defensywę Szwedów, ale strzał niepilnowanego Dzemailiego wyraźnie minął bramkę Olsena.

34′ – Przed meczem wydawało się, że to Szwajcarzy będą groźniej atakować, ale póki co flaga to jedyny plus w grze Szwajcarii.

flaga szwajcarii

30′ – Mikael Lustig został ukarany żółtą kartką, co oznacza, że w razie awansu Szwedów do ćwierćfinału Lustig nie zagra.

28′ – Nareszcie mamy emocje i groźną akcję! Szwedzi dzięki kilku podaniom dostali się na pole karne rywali. Z woleja strzelał Berg, ale Sommer świetnie jedną ręką odbił piłkę w bok.

23′ – Shaqiri wrzucał z narożnika pola karnego, Zuber strzelał głową, ale na tyle niecelnie, że kibice nie wstali nawet z miejsc.

20′ – “Na razie nie ma co komentować w meczu Szwecja – Szwajcaria, więc w międzyczasie popatrzmy na buty sędziego.”

14′ – Dośrodkowanie Shaqiriego, ale piłka minęła nie tylko szwedzkich obrońców, ale też szwajcarskich pomocników. Olsen wznowi grę.

11′ – Na trybunach na razie ciekawiej niż na murawie i Szwecja już wygrywa:

7′ – Pierwszy celny strzał Szwajcarów, ale Zuber takim uderzeniem nie mógł zaskoczyć Olsena. Chwilę potem odpowiedź Szwedów, ale w dwóch akcjach dwukrotnie uderzali mocno niecelnie.

3′ – Początek meczu to oczywiście wzajemne badanie się obu drużyn. Nieco boimy się jednak, że tak może wyglądać całe 120 minut… 🙂

1′ Zaczynamy!

W takich formacjach zagrają obie drużyny:

Składy obu drużyn:

Nie mamy wątpliwości, że będzie to jeden z bardziej wyrównanych pojedynków, które zobaczymy w 1/8 finału. Szczególnie, że obie drużyny grają ostrożnie i preferują defensywny styl gry oparty na poszanowaniu piłki. Nasze typy na ten mecz możecie przeczytać W TYM MIEJSCU.