Mundial TYPY do meczu Szwecja – Szwajcaria

0
Mundial Typy

Przed nami ostatni dzień, w którym poznamy pozostałych ćwierćfinalistów. W meczu o godzinie 16:00 zmierzą się dwie drużyny na literę sz, czyli Szwecja i Szwajcaria. Oczywiście i do tego meczu nie mogło zabraknąć kolejnego odcinka z serii Mundial Typy.

ZOBACZ nasze typy do meczu: Kolumbia – Anglia

SZWECJA

Szwedzi pierwszy mecz na mundialu zagrali z Koreą Południową i go wygrali. W tamtym spotkaniu zagrali w sposób zupełnie minimalistyczny i ograli swego pierwszego rywala 1:0, a jedyna bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Andreas Granqvist, który pewnie wykorzystał rzut karny. Skandynawowie mieli trzy punkty, ale mało kto dawał im szanse w spotkaniu z Niemcami i Meksykiem. Jednak życie bywa przewrotne. Przeciwko naszym sąsiadom zaprezentowali defensywną taktykę i długimi momentami ograniczali się do gry z kontry, co przyniosło skutek w 32. minucie, kiedy Ole Toivonen sprytnym strzałem przelobował Manuela Neura. Niemieccy piłkarze wyrównali tuż po przerwie, ale potem długo nie mogli skruszyć obronnego muru szwedzkiej defensywy. Dopiero genialny strzał Toniego Kroosa dał mistrzom świata zwycięstwo i trzy punkty.

W tej sytuacji mało kto wierzył, że ekipa Janne Anderssona ma jakiekolwiek szanse z dobrze grającym z kontry Meksykiem, a musiała przecież wygrać jeśli chciała awansować do fazy play-off. I to się jej udało. Szwedzi zameldowali się w 1/8 dzięki wygranej 3:0 (!) nad ekipą zza oceanu w finałowym meczu fazy grupowej. Chociaż piłkę mieli zaledwie przez 35% czasu gry, to popisali się wprost zabójczą skutecznością. Zdobyli trzy bramki, a oddali zaledwie pięć strzałów. Dzięki temu nie tylko awansowali dalej, ale także zostali liderem grupy F.

LvBet bonus 20 zł

SZWAJCARIA

Szwajcarzy w pierwszym meczu mierzyli się z jedynym z faworytów do końcowego tryumfu, czyli Brazylią. Zdobyli w tamtym meczu jeden punkt, co dla wielu sympatyków piłki kopanej było nie lada niespodzianką. Drużyna z Europy jako pierwsza straciła bramkę, ale w drugiej połowie udało jej się wyrównać straty i dzięki dobrej organizacji w defensywie dociągnąć remis do końca. W następnym meczu czekała już na nich Serbia i musimy w tym momencie powiedzieć, że był to jeden z lepszych meczów na tym mundialu, a na pewno taki, który rozbudził nasze emocje na dalsze spotkania. Szwajcaria po zaciętym pojedynku pokonała ekipę z Bałkanów i tym samym stała się obok Brazylii faworytem do wyjścia z grupy.

O tym miał przesądzić ostatnim mecz z Kostaryką. Co prawda Szwajcarzy mogli liczyć na Canarinhos i ich zwycięstwo nad Serbią, ale najprostszym sposobem była wygrana z Keylorem Navasem i resztą. Ba! Mogli myśleć nawet o przegonieniu Brazylii i awansie z pierwszego miejsca. Helweci tylko jednak zremisowali z rywalem 2:2 i ostatecznie zajęli drugie miejsce. Niewątpliwie największym liderem szwajcarskiej ekipy jest Xherdan Shaqiri, który do tej pory może pochwalić się jednym golem i jedyną asystą.

MUNDIAL TYPY

Remis do przerwy @1.80nie mamy wątpliwości, że będzie to jeden z bardziej wyrównanych pojedynków, które zobaczymy w 1/8 finału. Szczególnie, że obie drużyny grają ostrożnie i preferują defensywny styl gry oparty na poszanowaniu piłki. Żadna z nich nie będzie chciała zbyt szybko się odkryć i nie spodziewamy się zbyt dużej ilości ataków w pierwszej połowie z jednej i drugiej strony.

Remis @2.95 – idziemy za ciosem. Jak remis to przerwy, to dlaczego nie remis w całym spotkaniu? W tym meczu pachnie nam nawet bezbramkowym remisem. Szczególnie, że jedni i drudzy dojście do tej fazy mogą uznać za sukces i nie będą chcieli zbyt szybko pozbawić się szans na awans do ćwierćfinału.