Mundial 2018: Japonia – Polska (relacja na żywo)

0
japonia - polska relacja na żywo

Japonia – Polska to ostatni mecz Polaków na mundialu w Rosji. Reprezentacja Polski gra już tylko o honor, Japonia za to wciąż walczy o awans do 1/8 mistrzostw świata. Czy naszej drużynie uda się choć trochę zatrzeć beznadziejne wrażenie z pierwszych dwóch spotkań? Przekonamy się o tym już o godz. 16:00. Wtedy też ruszy nasza relacja na żywo.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych spotkań:
Senegal – KolumbiaAnglia – Belgia oraz Panama – Tunezja

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU. Polska pokonuje Japonię 1:0 po bramce Jana Bednarka. Wszyscy się cieszą, ponieważ Japonia awansowała, a my ocaliliśmy honor i zachowaliśmy pierwsze czyste konto na mundialu od 1986 roku. Mistrzostwa nie były jednak dla nas udane, a końcówka meczu była wręcz żenująca, gdy Japonia cały czas wymieniała między sobą podania na własnej połowie.

90'+3 – Japonia cały czas przy piłce. Polacy fortelem chcieli zmusić Japonię do wybicia piłki – udając kontuzję – ale ci nie dali się nabrać. Sędzia w końcu zakończył mecz i Błaszczykowski nie zaliczył kolejnego występu.

90'+2 – Szykuje się ostatnia zmiana w polskiej drużynie. Jakub Błaszczykowski zaliczy 101 mecz w reprezentacji, jeżeli piłka opuści murawę. Ale Japończycy cały czas grają na czas.

88′ – Dziwna końcówka meczu. Polacy mają korzystny wynik i chcą strzelić bramkę, a Japonia przegrywa ale chce utrzymać wynik. Do tego to oni mają teraz awans, a my nie.

87′Peszko ambitnie wbiegł między dwóch rywali, ale piłka przeleciała dalej, a on został w miejscu.

85′ – Japończycy od dwóch minut wymieniają między sobą podania na własnej połowie. Czekają już na koniec meczu – ku niezadowoleniu kibiców na trybunach.

83′ – Japonia ma mniej żółtych kartek od Senegalu, więc jeżeli wyniki się nie zmienią, a Japończycy nie dostaną już żółtych kartek, to Kolumbia i Japonia awansują z naszej grupy.

81′ – Świetne zagranie Bereszyńskiego do Grosickiego. Ten mocno po ziemi gra przed bramkę rywali. Makino przeciął to podanie, ale prawie strzelił przy tym gola samobójczego.

79′ – Podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Schodzą Piotr Zieliński i Rafał Kurzawa, a na murawę wchodzą Łukasz Teodorczyk i Sławomir Peszko.

78′Zieliński wrzuca piłkę w pole karne, ale tam nikogo z jego kolegów nie było. Ale i tak mamy rzut rożny. Po dośrodkowaniu strzelał Glik, ale bez szans na gola.

Kolumbia prowadzi z Senegalem 1:0. W tej chwili Japonia i Senegal mają identyczny bilans, więc o awansie decydowałby teraz czynnik fair play.

74′Piotr Zieliński świetnie zagrał w tempo do Grosickiego. Kamil wyłożył piłkę Lewandowskiemu, ale to nie jest mundial napastnika Bayernu. Z obrońcą na plecach źle trafił w piłkę i ta przeleciała nad bramką Japonii.

71′ – Japonia wciąż gra, jakby miała pewny awans. W końcu jednak będą musieli przyspieszyć. Chyba. Przynajmniej powinni.

68′ – Teraz Jędrzejczyk zagrał na głowę Grosickiego i chociaż strzał oddał, to jednak mocno niecelny. A może to było tylko przedłużenie piłki? Teraz to już bez znaczenia.

67′Grosicki wrzuca piłkę z rzutu wolnego, ale futbolówka nie doleciała do Jędrzejczyka.

63′ – Japonia rzuca się do ataku, bo teraz nasi rywale są poza burtą mundialu!

60′ – GOOOOOOOLLLLLLL!!! Jan Bednarek strzela bramkę po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy z rzutu wolnego! Kurzawa w końcu pokazał moc swojej wychwalanej pod niebiosa lewej nogi i perfekcyjnie zagrał w pole karne. Bednarek jak rasowy pomocnik strzelił z powietrza z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi!

58′ – Złe wybicie Krychowiaka (o, pierwszy raz pada dzisiaj to nazwisko) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Makino próbował strzelić gola przewrotką. Niecelnie.

57′ – Niestety, ale jeżeli to jest ta nasza gra o honor, to na koniec chyba trzeba będzie popełnić seppuku.

53′ – Ładna kontra Polaków. Grosicki dobrze podał na wolne pole do Zielińskiego, ale Kawashima w ostatniej chwili uprzedził Polaka.

50′Bereszyński przejął piłkę w polu karnym rywali, ale niestety przy okazji faulował. Trzeba przyznać, że zawodnik Sampdorii jest jednak bardzo aktywny dzisiaj.

W pierwszej połowie Fabiański trzy razy skutecznie bronił celne strzały rywali. Dla porównania, Szczęsny w dwóch pierwszych meczach miał jedną udaną interwencję.

47′ – Pierwsza zmiana w drużynie Japonii: schodzi z boiska Okazaki, a pojawia się na nim Yuya Osako.

46′ – Zaczynamy drugą połowę!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Polacy grają odrobinę lepiej niż w poprzednich meczach, ale to wciąż nie to, czego byśmy oczekiwali. Stworzyliśmy sobie jedną bardzo dobrą akcję, a najlepszym zawodnikiem jest na razie Łukasz Fabiański, który pewnie powstrzymuje wszystkie próby rywali na zdobycie bramki.

45′ – Nudny koniec pierwszej połowy. Obie drużyny czekały na koniec i po minucie doliczonego czasu gry sędzia zlitował się nad nimi.

43′Bereszyński źle opanował piłkę i akcja Polaków zamieniła się w aut. I piłka szybko spod pola karnego rywali trafiła do… Fabiańskiego. Mamy wrażenie, że polski bramkarz jest dzisiaj rozgrywającym…

41′ – Najpierw Kurzawa zabiera rywalowi piłkę w naszym polu karnym, a następnie Bednarek wybija piłkę po rzucie rożnym. Okres lepszej gry Japonii.

37′ – Ładna wymiana piłki Lewandowskiego z Zielińskim, ale podanie tego drugiego przeciął obrońca i tylko rzut rożny. Kurzawa starał się strzelać z wybitej piłki, ale mocno i niecelnie.

35′ – Szybka odpowiedź Japończyków, ale ponownie na posterunku Fabiański. A my zastanawiamy się jakby te mistrzostwa wyglądały, gdyby Łukasz bronił od pierwszego meczu.

32′ – ALE SYTUACJA! Kurzawa pociągnął środkiem, zagrał na prawo do Bereszyńskiego, a ten podał na głowę Grosickiego. Strzał Kamila leciał przy samym słupku, ale wspaniale sprzed samej linii piłkę wybił Kawashima. Zabrakło kilku centymetrów…

31′ – Realizator w wolnej chwili pokazał najciekawsze okazje stworzone przez obie drużyny. Wszystkie Japończyków.

28′ – Glik i Bednarek mieli już po 30 kontaktów z piłką. Lewandowski na oko ze 2.

26′ – Gra toczy się w środku pola. Japonia nieco przystopowała, a my nie przyspieszyliśmy.

23′Kurzawa strzelał lewą nogą zza pola karnego, ale po raz kolejny na drodze piłki stają obrońcy z Japonii.

20′ – Kontra Polaków. Kurzawa dobrze startował na długi słupek, ale podanie od Grosickiego w ostatniej chwili wybił obrońca.

18′ – W końcu jakaś akcja Polaków. Bereszyński do Grosickiego na prawym skrzydle, ale jego dośrodkowanie blokuje obrońca.

16′ – Przez chwilę Polacy byli bardziej aktywni, ale Japończycy chyba zauważyli, że nie stanowimy większego problemu i śmiało zaatakowali. Kolejny strzał Muto, ale Fabiański na posterunku.

13′ – Świetnie Fabiański! Polski bramkarz obronił groźny strzał Muto.

12′ – Beznadziejne podanie Bednarka do rywala stojącego na linii naszego pola karnego. Na szczęście Japończycy nie wykorzystali tego prezentu, ale jak widać Polacy niczego się nie nauczyli z ostatnich meczów.

10′ – Japończycy przejmują piłkę po błędzie Zielińskiego, ale kończą akcję niecelnym dośrodkowaniem. Aut dla nas, ale żaden z piłkarzy w białych koszulkach nie ułatwia koledze decyzji o tym, komu zagrać.

Adam Nawałka obchodzi dzisiaj swój jubileusz. Czy to ostatni mecz?

7′ – Polacy już pokazali lepsze akcje niż w obu poprzednich meczach razem wziętych, ale muszą uważać, bo Japończycy nastawieni są na grę kontrą, a to wychodzi im bardzo dobrze.

5′ – Ładna akcja Polaków. Lewandowski dobrze zagrał na prawą stronę do Grosickiego, a ten włączył swoje turbo i popędził do przodu. Podał w pole karne do Lewego, ale obrońcy Japonii skutecznie powstrzymali naszego kapitana.

2′ – Rzut rożny dla Polski, ale Rafał Kurzawa niedokładnie.

1′ – Długie podanie od Nagatomo, ale Łukasz Fabiański odważnie wyszedł z bramki i nie tylko przejął piłkę, ale też zdążył wypuścić ją z rąk, zanim wypadł za pole karne.

1′ – Pierwsze kopnięcie piłki. Zaczynamy!

Możemy się cieszyć, że reprezentacja Japonii nie wygląda w ten sposób:

Polska nigdy na mistrzostwach świata nie przegrała wszystkich trzech meczów w fazie grupowej. Mamy nadzieję, że dzisiaj też uda się osiągnąć korzystny wynik.

W Japonii aż sześć zmian, co jest o tyle dziwne, że do tej pory grali dobrze i nie wydawało się, żeby drużyna potrzebowała takiego przemeblowania. Jak to wpłynie na ich grę?

Polacy na mistrzostwach świata nie zachowali czystego konta od 1986 roku, gdy pokonali Portugalię 1:0. Od tamtej pory stracili 23 gole w 10 meczach. Czy dzisiaj Łukasz Fabiański przełamie tę złą passę?

W reprezentacji Polski jest kilka zmian w składzie:

Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli,  Japonii do zapewnienia sobie awansu wystarczy remis. Polacy jak dobrze wiemy już o nic nie grają i słuchając konferencji prasowych mam wrażenie, że ciężko będzie im się zmotywować. Nic więc dziwnego, że to Japonia jest faworytem tego spotkania. Bukmacher LV Bet za ich zwycięstwo oferuje kurs 2,50.

Analizę tego meczu i resztę typów znajdziecie W TYM MIEJSCU.